KALENDARIUM

14.07

10:00

Gra o Tron Królewskiej Huty czyli gra miejska z okazji 150-lecia Królewskiej Huty w ramach projektu Chorzowskiego Centrum Kultury: „KULTURA NA WOLNOŚCI”

udział w grze jest bezpłatny

zapisy i regulamin imprezy na stronie http://chsbd.pl/
Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych

Summer is coming! W dn. 14 lipca br. (sobota) Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” zaprasza do podróży w czasie – aż 150 lat wstecz, kiedy to zostały nadane prawa miejskie kolonii „Królewska Huta” (Königshütte). Z okazji tej pięknej rocznicy odbędzie się „Gra Miejska o Żelazny Tron Królewskiej Huty” po terenie dzisiejszego centrum Chorzowa i tzw. „Cwajki”. W Grze można wziąć udział w min. dwuosobowych zespołach, które wystartują wspólnie o godz. 10.00 spod Szybu Prezydent i wyruszą na trasę, na której przy najważniejszych historycznych obiektach dawnej Królewskiej Huty będą czekały specjalne zadania, związane z historią naszego miasta. Najlepszy zespół zdobędzie nagrodę szczególną – Żelazny Tron Królewskiej Huty!

 

Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” (organizator m.in. Biegu Dwóch Szybów) zaprasza do wspólnego świętowania 150. rocznicy nadania praw miejskich kolonii Königshütte i wzięcia udziału w organizowanej dla jej uczczenia „Grze Miejskiej o Żelazny Tron Królewskiej Huty”. Poniżej najważniejsze informacje:

  • co to za impreza? Gra o Żelazny Tron Królewskiej Huty to gra miejska, której głównym celem jest aktywizacja i integracja chorzowian, organizowana na terenie dawnej Królewskiej Huty (niem. Königshütte) - czyli dzisiejszego centrum Chorzowa i części dzielnicy Chorzów II (tzw. „Cwajki”);
  • kiedy? sobota, 14 lipca 2018 r. (11 lipca 1868 r. nadano prawa miejskie kolonii Królewska Huta), g. 10.00 – 14.00;
  • dla kogo? W grze mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy naszego miasta, ich rodziny i przyjaciele, jak i osoby spoza Chorzowa, zainteresowane jego historią. Gra ma charakter koleżeński i edukacyjny, a przy tym zespołowy – co oznacza, że mogą w niej wziąć udział zespoły liczące od 2 do 4 osób (w kategorii rodzinnej maksymalnie 5 osób, w tym min. 1 dziecko do 14 roku życia). Limit uczestników wynosi 60 osób / 20 zespołów;
  • start: Szyb „Prezydent” na granicy dawnej Królewskiej Huty i wsi Chorzów (dziś: dzielnica Chorzów Stary);
  • meta: Park Hutników w Chorzowie;
  • na trasie gry, obejmującej najważniejsze zabytki i miejsca związane z historią naszego miasta, na uczestników będą czekać różnorodne zadania: doświadczenia chemiczne, zadania plastyczne, wymagające kreatywności i współpracy. Punkty z zadaniami będzie trzeba odnaleźć samodzielnie, posługując się specjalną mapą i korzystając z wskazówek. Trasę będzie można pokonać pieszo lub rowerami – w zależności od wyboru sposobu przemieszczania się, zespoły zostaną zakwalifikowane do odpowiednich kategorii. Dla zespołu, który wykona zadania prawidłowo i w najkrótszym czasie, będzie czekać na mecie specjalna nagroda: Żelazny Tron Królewskiej Huty!
  • jak się zgłosić? Należy w tym celu wypełnić formularz zgłoszeniowy (każdy uczestnik indywidualnie), znajdujący się na stronie http://chsbd.pl/gra-miejska-o-zelazny-tron-krolewskiej-huty/  Termin zgłoszeń: do 10 lipca 2018 r. Liczba miejsc ograniczona!
  • szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Gry, zamieszczonym na stronie http://chsbd.pl/regulamin-gry-miejskiej_akt.pdf