KALENDARIUM

31.01

18:00

GWIAZDA- Premiera spektaklu muzycznego Chorzowskiego Centrum Kultury

Spektakl muzyczny GWIAZDA
bilety: parter-15 PLN, balkon-10 PLN,z ChCKartą:parter-10 PLN, balkon-5 PLN
więcej informacji oraz rezerwacja biletów: beata@chck.pl,(32)349 78 78/63

"GWIAZDA"
spektakl muzyczny

reżyseria: Alina Moś-Kerger i Tomasz Mich

scenariusz: Alina Moś-Kerger

choreografia/ruch sceniczny/kierownictwo: Tomasz Mich

przygotowanie wokalne: Aleksandra Konior

choreografia marionetek: Jagoda Itman

scenografia: Joanna Barnaś-Wójcik

 

W minionych latach w Polsce przez programy typu talen-show przewinęły się setki tysięcy ludzi. Czasem utalentowanych, czasem nie. Chcieli sławy, weryfikacji swoich umiejętności, a czasami tylko przeżycia przygody. Niektórzy faktycznie zaistnieli w show-biznesie, o innych słuch zaginął.

Najnowsza produkcja Chorzowskiego Centrum Kultury to musical o losach uczestników fikcyjnego programu "Gwiazda". Ich droga przez castingi, młodzieńcze rozterki, marzenia, zaskakujące wybory jury, a wreszcie losy po zakończeniu programu - to główne wątki zrealizowanego z wielkim rozmachem muzycznego widowiska. W spektaklu usłyszymy głównie piosenki pochodzące z najpopularniejszych musicali, ale będzie też kilka muzycznych niespodzianek.

Na scenie pojawia się blisko setka utalentowanych młodych ludzi, wyłonionych - rzecz jasna - w drodze castingu, który odbył się w ChCK w czerwcu, a w rolach epizodycznych wystąpią również znani artyści śląskich scen. "Gwiazdę" napisała Alina Moś-Kerger i wyreżyserowała wspólnie z Tomaszem Michem. Za kierownictwo produkcji, a także choreografię i ruch sceniczny odpowiada Tomasz Mich, za przygotowanie wokalne uczestników widowiska - Aleksandra Konior.