KALENDARIUM

KULTURA WALCZY Z WIRUSEM!

Zgodnie z zapowiedzią, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów oraz miejskie instytucje kultury, uczestniczą w akcji wsparcia walki z epidemią koronawirusa.

Chorzowskie Centrum Kultury i Starochorzowski Dom Kultury wraz ze stowarzyszeniem Warsztat Miejski w Gliwicach i wolontariuszami, w ramach akcji "Śląsk drukuje dla medyków w koronie", biorą udział w pracach drukowania i składania przyłbic ochronnych. Pomysłodawca akcji Krzysztof Poppe składał przyłbice w Starochorzowskim Domu Kultury. Trafiły już one m.in. do Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana. Oprócz tego zorganizowano materiał do produkcji kolejnych przyłbic na najbliższy tydzień.

#CHCKONLINE

7 kwietnia o godz. 20:00 zapraszamy na spektakl "Rajzentasza" w wykonaniu Teatru Reduta Śląska, reż. Mirosław Neinert - ONLINE!

https://www.facebook.com/ChCKa/

Kultura w Chorzowie na trudny czas!

W myśl prawda „kultura nie jest luksusem, lecz wyrazem człowieczeństwa”, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów informuje, iż wszystkie instytucje zamknięte dla publiczności na czas walki z epidemią, prowadzą działalność online. Zachęcamy do korzystania z oferty, którą zamieszczamy poniżej. Zwłaszcza w tak trudnym momencie warto rozwijać swoje zainteresowania lub poszukać nowych dla siebie propozycji. Jednocześnie rozpoczęliśmy wspólne starania o wsparcie najbardziej w tej chwili istotnego sektora – medycznego. Szczegóły niebawem, a już teraz życzymy Państwu zdrowia i wielu pozytywnych wrażeń z przedstawionych propozycji.

Podejmij wyzwanie #MałeFormyDomowe

UWAGA!!! UWAGA!!!! ZABAWA | CHALLANGE

Masz ochotę na kreatywną zabawę? Lubisz nagrywać filmiki za pomocą telefonu? A może czujesz się dobrze przed obiektywem?
To wyzwanie jest idealne dla Ciebie!

#CHCKONLINE

27 marca zapraszamy na spektakl muzyczny "KOCHAJ I TAŃCZ" w wykonaniu Studia Musicalowego step Tomasza Micha - ONLINE!

Spektakl na podstawie książki Manuli Kalickiej "Kochaj i tańcz 20 lat wcześniej", który miał premierę w 2015 r.

https://www.facebook.com/ChCKa/

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "ZOLYTY" - TEATR GÓRNOŚLĄSKI

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 6 kwietnia 2020 roku spektakl "ZOLYTY" został przeniesiony na 21 września 2020 roku.

Bilety zachowują ważność. W razie rezygnacji prosimy o wysłanie maila na adres agencja@makula.pl z podaniem nr rezerwacji i konta.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "ZBRODNIA I KARA"

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 25 marca 2020 spektakl pt. ,,Zbrodnia i Kara'' został przeniesiony na 10 września 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury.

kontakt do nas

SZANOWNI PAŃSTWO!

W Polsce obowiązuje stan epidemii.
Od poniedziałku - 16.03.2020 - kasy biletowe będą nieczynne.

Dziękujemy za zrozumienie.

Informacje szczegółowe pod numerami telefonów i mailowo:
pn.-pt. 8:00-16:00
kasa:kasa@chck.pl/ 660 554 902
edukacja kulturowa/scena: 660 554 905,
biuro wydarzeń: barbara_g@chck.pl, damian_b@chck.pl, sabina@chck.pl
kino: damian_b@chck.pl
promocja: 698 581 505 / barbara@chck.pl
pn.-pt. 8:00-14:00
SDK:joannabw@chck.pl, sebastian@chck.pl/ tel. 32 247 39 58

ZARZĄDZENIE DYREKTORA ChCK

w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad obowiązujących na terenie Chorzowskiego Centrum Kultury związanych z wystąpieniem koronawirusa COVID -19 na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.
Zmiana §3
Od poniedziałku - 16.03.2020 - kasy biletowe będą nieczynne

Zmiana terminu spektaklu TANECZNEGO "PIĘKNA I BESTIA"

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 15 marca 2020 spektakl pt. ,,Piękna i Bestia'' został przeniesiony na 27 czerwca 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 32 349 78 65/63.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "CALINECZKA" - TEATR ATENEUM

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 29 marca 2020r. spektakl pt. "Calineczka" został przeniesiony na 20 września 2020 roku godz. 11:00.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury.

ZMIANA TERMINU BALETU "JEZIORO ŁABĘDZIE"

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 20 marca 2020 balet "Jezioro Łabędzie" został przeniesiony na 16 października 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 32 349 78 65/63.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "SERCA NA ODWYKU"

Zaplanowany na 5 kwietnia 2020 spektakl pt."Serca na odwyku" został przeniesiony na 25 października 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury, tel. 32 349 78 65/63.

Zmiana terminu koncertu Carrantuohill i Salake

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 21 marca 2020 koncert zespołu Carrantuohill & Salake w Irlandzkim Rytmie został przeniesiony na 20 czerwca 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 32 349 78 65/63.

KOMUNIKAT !

Szanowni Widzowie i Uczestnicy wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych,
w związku z wprowadzeniem w całej Polsce stanu epidemii oraz z uwagi na ogólnopolską decyzję o zamknięciu placówek kultury i wytyczne Miasta Chorzów informujemy, że wszystkie planowane spektakle, koncerty, projekcje filmowe, wynajmy sal oraz zajęcia grup twórczych w Chorzowskim Centrum Kultury, Starochorzowskim Domu Kultury i Miejskiej Galerii MM od dnia 11 marca 2020 r. zostają odwołane i przesunięte na inne terminy.

Nasza działalność została przeniesiona do sieci internetowej ( #kulturaonline, #chckonline)
Poprzez stronę www.chck.pl (CHCK ONLINE) i Facebook będą mogli Państwo uczestniczyć w licznych działaniach, wystawach, koncertach, spektaklach, wydarzeniach kulturalnych oraz zajęciach twórczych.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w kulturę w sieci.

Bilety dotyczące odwołanych wydarzeń zostaną w 100% wartości zwrócone kupującym lub w przypadku przeniesienia imprezy na inny termin zachowają swoją ważność.
Odpłatność za uczestnictwo w grupach twórczych będzie obniżona proporcjonalnie do liczby odwołanych zajęć.

INFORMACJA !

Zapoznaj się z materiałami dotyczącymi profilaktyki zakażeń koronawirusem oraz miejsc, w których można szukać pomocy przy podejrzeniu infekcji ww. wirusem.

27 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Wszystkie zaplanowane wydarzenia na ten dzień zostają ODWOŁANE!

TO BĘDZIE WIDOWISKO!!! SPEKTAKL BALETOWY "ŚWIATŁO NADCHODZI" W WYKONANIU AMERYKAŃSKIEJ GRUPY BALETOWEJ

23.04.2020r. godz. 19:00

Ballet Magnificat to założony w 1986 roku, amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie.

Spektakl "Światło nadchodzi" to największy z dotychczasowych spektakli, jakie Ballet Magnificat przywiezie to Europy. Spektakl przedstawia całą historię zbawienia człowieka, od stworzenia Adama i Ewy, ich grzech, po oczekiwania na Zbawiciela, prorocze zapowiedzi Mesjasza, Jego narodziny, działalność, śmierć i zmartwychwstanie.

Spektakl pt. "Serca na odwyku"

Spektakl przeniesiony na 25.10.2020 r. godz. 16:00 i 19:00

SERCA NA ODWYKU – to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie i komedia, która bawi widza do łez!
SERCA NA ODWYKU – to komedia, która poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi.

Reżyseria: Cezary Żak, wystąpią: Katarzyna Żak,Cezary Żak, Hanna Śleszyńska i Michał Piela

Czy wiecie, że w ChCK gościmy wolontariuszki z Czech i Ukrainy?

W ramach projektu 'Be CuL: Cultural Local-teering!' dofinansowanego przez Europejski Korpus Solidarności są u Nas na rocznym wolontariacie
Anastazja Kukuczkova z Czech i Nika Bunziak z Ukrainy.

Przy realizacji projektu współpracujemy z Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu

Cieszymy się, że jako instytucja możemy uczestniczyć w tym programie!

#fundacjaeio #erasmusplus #eks #wolontariusze #chck

IX Festiwal Małych Form Artystycznych

Festiwal ten jest wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu Chorzowskiego Centrum Kultury, ponieważ gromadzi na scenie różnorodne grupy teatralne, wielu różnych ludzi, oddając tym samym piękno, wielobarwność życia jak i magię Teatru.

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 21 lutego 2020 r.

Ruszają zapisy na zajęcia instrumentalne - GRAM I JA!

Ferie za nami, a nowy semestr rozpoczynamy najnowszą ofertą dla dzieci.

Czegoś takiego jeszcze u nas nie było!

Nauka gry na instrumentach muzycznych, dla dzieci od 4 do 9 lat!

Do wyboru: PIANINO, FLET POPRZECZNY, PERKUSJA!

Kreatywne zajęcia, które rozwijają zdolności muzyczne dzieci, pozwalają im zrozumieć muzykę, a nawet ją improwizować i komponować.

Zapraszamy do zapisów!

UROCZYSTE OTWARCIE SCENY POD SCHODAMI 27 stycznia godz. 18:00

"Scena Pod Schodami" to nowa przestrzeń na działalność kulturalną w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury.

Będzie to miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

W programie: kolędy, pastorałki oraz słynne utwory musicalowe w wykonaniu chorzowskich artystów.

Zapraszamy serdecznie!

Spektakl "ZOLYTY" WODEWIL w ślonski godce na kanwie "Ożenku" M. Gogola

06.04.2020r. godz. 18:30

bilety:
http://makula.pl/kupbilet/

więcej informacji:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

Miejska aplikacja mobilna COTEROZ - Pobierz i bądź na bieżąco!

Miło nam poinformować, iż ruszyła miejska aplikacja mobilna COTEROZ, która ma być przewodnikiem dla mieszkańców Chorzowa (i nie tylko), pomocnym w planowaniu wolnego czasu i uczestnictwie w życiu kulturalnym, społecznym i sportowym.

Jesteśmy tam dla Was!

Warsztaty Perkusyjne - Walimy w Kocioł

Realizujemy taki projekt aby pomóc osobą dorosłym zrealizować swoje marzenia o graniu na perkusji. Osoby te często wstydzą się lub twierdzą, że jest już za późno. Nic bardziej mylnego! Najstarszy uczestnik pierwszej edycji miał 65 lat, gdy zaczął grać i gra do tej pory! Czasami w przeszłości niektórzy ludzie świadomie rezygnowali z marzeń na rzecz pracy i rodziny. Zdarza się, że gdy dzieci już dorosną, ich rodzice chcą powrócić do realizacji marzeń sprzed lat. Ten projekt im to umożliwia.

DŁUGO WYCZEKIWANY KONCERT WIEDEŃSKI - NAJWIĘKSZE PRZEBOJE JOHANNA STRAUSSA, NAJPIĘKNIEJSZE ARIE I DUETY Z OPERETEK WIEDEŃSKICH

03.04.2020r. godz. 18:30

bilety - 80 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2020

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć szkolnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

PROSKENION III FESTIWAL LUDZI SZCZĘŚLIWYCH

Harmonogram przesłuchań konkursowych w dniach 26 i 27 listopada-w sali teatralnej Ośrodka Intergracji Społecznej w Chorzowie ul.Pudlerska 22

WYNIKI XXI TURNIEJU SZTUKI RECYTATORSKEJ "PROMUJ ŚLĄSK"

Jury XXI Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk" w składzie: Barbara Janas-Dudek, Izabela Walczybok-Matuszyńska i Jacek Milczanowski w trakcie przesłuchań w dniach 13 i 14 listopada wyłoniło następujących laureatów:

RADIO FAJKA W CHCK

Miło nam poinformować, że od dzisiaj oficjalnie rusza strona naszego RADIA FAJKA.

http://radio.chck.pl/

WYSTAWA PT. OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI

WYSTAWA PT.,,OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” w ChCK
WE WSPÓŁPRACY Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ W KATOWICACH.

W terminie od 28.10.2019 r. do 13.11.2019 r. dolne foyer

XXI TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKEJ "PROMUJ ŚLĄSK"

Przesłuchania XXI Turnieju Sztuki Recytatorskiej w sali teatralnej nr 33/3 p.

13 listopada 2019 r.(środa)
9.00 - klasy 4-6
11.30 - klasy 7-8
13.30-15.00 - przerwa
15.00 - dorośli

14 listopada2019 r.(czwartek)

9.00 - klasy 1-3
11.00 - szkoły ponadpodstawowe
Uroczystość rozdania nagród - Gala w dniu 18 listopada 2019 r.godz. 11:00 Galeria Antresola
więcej informacji urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

ARTYSTYCZNA AKADEMIA SENIORA

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie inaugurujące działalność Artystycznej Akademii Seniora w sezonie 2019/2020.
Spotkanie odbędzie się 5 września 2019 r., o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Chorzowskiego Centrum Kultury.
Liczymy na Państwa obecność.
Do zobaczenia!!!

ONE MAN ACT

Niestety dzisiejszy koncert Eduardo Bortolotti z cyklu One Man Act Festival- Classic musieliśmy odwołać, ze względu na złe warunki atmosferyczne tzn. ogromna ulewa przed godz. 18:00 i uszkodzenia techniczne sprzętu. Jednak udało nam się go przenieść na 13 września na godz. 17:00.
Zapraszamy

OTWARCIE ChCKowej Pasieki

Zapraszamy na konferencję prasową oraz warsztaty dla dzieci!

25 lipca 2019 r. o godz. 12:00
Chorzowskie Centrum Kultury- taras przy Kinie Grajfka (2 piętro)

INFORMACJA

Z przykrością informujemy,że w dniu dzisiejszym 21 lipca, ze względu na złe warunki pogodowe spektakl oraz koncert zaplanowane na Rynku w Chorzowie nie odbędą się.
W związku z remontem sceny niestety nie mamy możliwości ich przeniesienia do budynku Chorzowskiego Centrum Kultury. Za utrudnienia przepraszamy.

KINO W SDK

Startujemy!!!

Miło nam poinformować, że ruszyły prace związane z budową nowego kina w Starochorzowskim Domu Kultury. Będzie to drugie w Chorzowie małe, społeczne kino, któremu przyświeca idea sąsiedzkiej integracji. Podobnie jak kino Grajfka w CHCK, będzie działało w ramach sieci Kino za Rogiem. Chcemy odnaleźć magię kina w profesjonalnie wyposażonej przestrzeni współtworzonej przez widzów. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć.

GODZINY OTWARCIA KASY

W dniach od 25.06.19r. do 28.06.19r.
Kasa główna na I piętrze pokój nr 18 CZYNNA od 7.30 do 15.00.
Od 15.00 do 16.00 – przerwa
Od 16.00 do 19.00 CZYNNA Kasa biletowa na parterze.
W dniu 29.06.19r. Kasa biletowa CZYNNA od 16.00 do 20.00 a 30.06 Kasa NIECZYNNA.
W okresie wakacji ( lipiec i sierpień) Kasa biletowa na parterze CZYNNA od 9.00 do 17.00.

OTWARCIE CHORZOWSKIEGO RYNKU

Serdecznie zapraszamy w dniach 28-30 czerwca 2019 r. na otwarcie chorzowskiego Rynku, które współorganizujemy z UM Chorzów.

Po czterdziestu latach Chorzowianie znowu będą mieli swój Rynek. Liczne imprezy związane z tym wydarzeniem potrwają aż do końca października. Początek 28 czerwca to trzydniowy festiwal atrakcji. Zagrają m.in.: Bovska i NOVIKA. Oprócz tego zakopiemy z prezydentem Andrzejem Kotalą kapsułę czasu, zobaczymy wertykalny taniec na gmachu ratusza, a na finał - dwadzieścia dronów da specjalny pokaz na niebie.
W sobotę wystąpią: Chwytak & DJ Wiktor, LukasTV i Arek Pawłowski. Można będzie zobaczyć projekcję filmu.
W programie także wiele innych atrakcji, organizowanych przez: Księgarnię Dopełniacz, Chochoresto i Gryfnie.

III edycja imprezy plenerowej pn. ,,Ogrody Szekspirowskie’’ oraz gala podsumowująca VIII Festiwal Małych Form Artystycznych

31 maja 2019 r. zapraszamy na III edycję imprezy plenerowej pn. ,,Ogrody Szekspirowskie''
Oficjalne rozpoczęcie o godz. 10:30 na scenie na ulicy H. Sienkiewicza

PIKNIK NA STARYM

24 maja 2019 godz. 15:00 rozpoczyna się impreza realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa 2019 przez Szkołę Podstawową 29 oraz Chorzowskie Centrum Kultury - "Piknik na Starym" na terenie kompleksu Sztygarka. Zapraszamy wszystkich do udziału, w programie wiele atrakcji dla dzieci oraz występ zespołu Universe

NOC MUZEÓW

Chorzowskie Centrum Kultury organizuje Noc Muzeów. 17 maja br. o godz. 19:00 będzie można obejrzeć spektakl pt. „Hotel Czarna Magnolia” – sala widowiskowa/ wstęp wolny oraz spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego pt. „Trzecia strona” w sali teatralnej nr 33/3 piętro również wstęp wolny.
W ramach imprezy od godz. 21.30 będzie można zwiedzić Chorzowskie Centrum Kultury (scenę wraz zapleczem, garderoby, pracownię akustyczną i oświetleniową). Będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy inspicjenta oraz obsługi sceny. Będzie też można zwiedzić: Kino Grajfka, Mediatekę, Studio Nagrań.
Zapisy wszystkich chętnych pod numerem tel. 32 349 78 84 lub emailem: urszula@chck.pl
Ilość miejsc ograniczona

Spektakl pt."Samoobsługa"został przeniesiony na 26.10.2019r. godz. 18:00

W sprawie zakupionych biletów prosimy o kontakt z kasą biletową ChCK pod numerami tel. 32 349 78 63/65.Za zakupione bilety zwracamy pieniądze do 30 kwietnia br.

Chorzów Szyty na miarę

Chorzowskie Centrum Kultury jest partnerem miejskiego programu "Szyjemy na miarę. Chorzów miasto kobiet. Chorzów miasto mężczyzn"

Przyszłość zaczyna się dziś - od zera do LARPO-owego bohatera

Przyszłość zaczyna się dziś - od zera do LARPO-owego bohaterato cykl spotkań z grami Larp, znanymi także jako gry teatralne lub żywe gry fabularne. W trakcie gry każdy uczestnik wcieli się w przygotowaną postać i odgrywać będzie swoją rolę, by osiągnąć znane tylko sobie cele.

więcej informacji oraz zapisy: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 84

NOWE KINO W CHORZOWIE

Miło nam poinformować, że Chorzowskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

WALIMY W KOCIOŁ

Realizujemy taki projekt aby pomóc osobą dorosłym zrealizować swoje marzenia o graniu na perkusji. Osoby te często wstydzą się lub twierdzą, że jest już za późno. Nic bardziej mylnego!

Nabór do Zespołu Tańca Indyjskiego Natarang!

Czy chciałabyś/chciałbyś spróbować swoich sił w tańcu indyjskim i rozpocząć wyjątkową przygodę z zespołem tańca Natarang? Zapraszamy na warsztat wprowadzający, gdzie będzie można zasmakować tajników tej formy tańca.

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2019

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć szkolnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Zaczytany Dom Kultury 2018

Chorzowskie Centrum Kultury bierze udział w programie Zaczytany Dom Kultury 2018 Narodowego Centrum Kultury

KUP BILET

KUP BILETY NA WYDARZENIA CHCK, KINA GRAJFKA I SDK ON LINE POPRZEZ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ.
WEJDŹ NA WYBRANE WYDARZENIE, WYBIERZ MIEJSCA I ZAPŁAĆ ZA BILETY ON LINE

Chorzowskie Zegary

zobacz prezentację - efekt działania podczas warsztatów plastyczno-historycznych w ramach projektu "Kultura na wolności"

Dziecięca Akademia Nauki 2018 / 2019

Trwają zapisy na kolejny sezon zajęć!

opłata za udział: 55 zł za cały cykl
więcej informacji i rezerwacja miejsc:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. (32) 349 78 68

Warsztatowe Studio Wokalne

Już od października rusza Warsztatowe Studio Wokalne

Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy.

"WOLNO I SZYBKO - ZATAŃCZ Z NAMI" - w ramach projektu "KULTURA NA WOLNOŚCI"

wstęp wolny

więcej informacji: 32 247 39 58, sebastian@chck.pl

Wakacyjne warsztaty filmowe

Zapraszamy na warsztaty filmowe pod koniec sierpnia podczas których uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o magicznym świecie filmu.

LATO Z POLSKĄ W CHORZOWIE

Projekt pod nazwą „LATO Z POLSKĄ W CHORZOWIE” już po raz drugi był realizowany w naszym mieście. Wizyta gości z Ukrainy dobiegła końca, a co w tym czasie zobaczyli mamy nadzieje na długo zostanie w ich pamięci.

Aktywne Lato w Chorzowie II

W każdy wtorek o 10.00 animacje na Placu Mickiewicza a wieczorem 0 21.00 w dniach 26 czerwca, 31 lipca i 28 sierpnia plenerowe projekcje filmowe.
Animacje dla dzieci i projekcje plenerowe realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa 2018

więcej informacji: agnieszka_pielok@chck.pl 32 349 78 68

Wakacyjna Ekspedycja w CHCK

Szukasz planów na wakacje dla swojego dziecka? Chcesz aktywnie i kreatywnie zaplanować mu czas ? Zapraszamy do nas na Lato w Chorzowskim Centrum Kultury:

Informacje i rezerwacja miejsc:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. (32) 349 78 68 / 63

Czas Królewskiej Huty - Chorzowskie Zegary

15.06.2018 odbędą się warsztaty w ramach projektu "Czas Królewskiej Huty - Chorzowskie Zegary" realizowanego w ramach tegorocznej edycji konkursu na inicjatywy lokalne "Kultura na Wolności"

Kultura na Wolności - Wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami obrad jury:

BOBAS 2018

Laureaci XXIII edycji Chorzowskiego Festiwalu BOBAS 2018

Festiwal Współczesna Scena Tańca

Zakończyliśmy I etap festiwalu Współczesna Scena Tańca.Prezentacje konkursowe odbędą się 9 i 10 czerwca 2018r. na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury. Do II etapu zakwalifikowały się następujące zespoły:

BOBAS 2018

HARMONOGRAM CZĘŚCI KONKURSOWEJ XXIII EDYCJI FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW BOBAS 2018

ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI KULTUROWEJ

CHORZOWSKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI KULTUROWEJ W OKRESIE WRZESIEŃ 2018 - CZERWIEC 2019

BUDŻET OBYWATELSKI - KULTURA 2018

W tym roku Chorzowskie Centrum Kultury koordynuje prace nad realizacją 4 budżetów obywatelskich z zakresu kultury

FESTIWAL PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH POD PATRONATEM HONOROWYM PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA ANDRZEJA KOTALI

„Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”
Dedykując wszystkim ten cytat nieznanego autora zachęcamy do kolejnego kroku – zapoznania się z ZASADAMI UDZIAŁU w FESTIWALU PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH.

Razem będzie Bezpieczniej

Będzie można wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, samoobrony, zobaczyć komendy służb mundurowych od kuchni, zobaczyć jak pracują psy - ratownicy, poznać swoich dzielnicowych. Do tego strefy z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncert Mietka Szcześniaka. To wszystko w ramach oficjalnej inauguracji Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, która odbędzie się już 16 stycznia.

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2018 POD PATRONATEM HONOROWYM PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA ANDRZEJA KOTALI

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

„BO SIEĆ TO NIE ŚMIETNIK”

konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie organizowany przez Miasto Chorzów pod Patronatem Prezydenta Andrzeja Kotali, Komendę Miejską Policji w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Kultury

Kalendarz z Polski dla Polaków na kresach

Podarujmy naszym rodakom, którzy wraz z rodzinami pozostali na kresach Rzeczypospolitej polski kalendarz - jako świąteczny prezent z polski na cały Nowy Rok

Proskenion - I Festiwal Ludzi Szczęsliwych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów

Zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w wydarzeniu promującym pomysły artystyczne środowiska osób 60+

Promuj Śląsk - GALA

Serdecznie zapraszamy na galę XIX Turnieju Sztuki Recytatorskiej"Promuj Śląsk" oraz spotkanie autorskie z chorzowską pisarką-autorką kryminałów, Panią Martą Matyszczak.
Zapraszamy 22 listopada 2017 r., godz. 11:00 do Galerii Antresola w CHCK.

Promuj Śląsk - przesłuchania konkursowe

Przesłuchania Konkursowe XIX Turnieju Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk odbędą się 15 i 16 listopada w sali teatralnej nr 33/3p.
Poniżej lista zgłoszonych osób:

Festiwal Sztuki Opowiadania – Uchronić od niepamięci: „TO JEST MOJA HISTORIA”

Zapraszamy grupy bez ograniczeń wiekowych do udziału w konkursie opowiadania
Więcej informacji:
jolanta_s@chck.pl, tel. 32 349-78-62

Festiwal Współczesna Scena Tańca

Zapraszamy zawodowe i niezawodowe grupy taneczne, zajmujące się techniką tańca współczesnego, modern-jazzu i szeroko pojętym teatrem tańca.

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, 32 349 78 84

XIX Turniej Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk 2017

Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” wpisał się już na dobre w kulturalny krajobraz Chorzowa. Podstawowym założeniem jest promocja śląskich twórców, niejako naszych sąsiadów, poetów i prozaików tego jedynego w swoim rodzaju regionu.

Specjalnie dla dzieci

Od nowego sezonu rozpoczynamy szereg nowych cyklów wydarzeń przeznaczonych dla dzieci.
Kliknij by dowiedzieć się więcej.

Grand Prix dla Teatru Reduta

Z przyjemnością informujemy, że w miniony weekend spektakl pt. "Stary klamor w dziadkowym szranku" Teatru Reduta Śląska zdobył Grand Prix II Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych w Stalowej Woli.

Bajkowe pogotowie w każdy wtorek w ChCK

Nie za górami i nie lasami, lecz całkiem bliziutko, właściwie tuż, tuż,
Znajdziesz kuferek z bajkami różnymi. Czy chcesz ich posłuchać?

Razem można więcej – aktywizacja społeczna osób z dzielnicy Chorzowa – Centrum

Celem projektu jest aktywizacja społeczna chorzowskiej młodzieży zamieszkującej dzielnicę Chorzów – Centrum. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12-21 lat i będzie realizowany w ramach działania placówki wsparcia dziennego w formie pracy wychowawców podwórkowych.

Kultura na Wolności - młodzi WYNIKI

Chorzowskie Centrum Kultury rozdało granty na projekty zgłaszane w ramach drugiej edycji konkursu mikrograntów „Kultura na Wolności”.

Ogrody Szekspirowskie

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w organizowanych po raz pierwszy przez Chorzowskie Centrum Kultury „Ogrodach Szekspirowskich”, teatralnej imprezie plenerowej towarzyszącej VI Festiwalowi Małych Form Artystycznych.

WALIMY W KOCIOŁ – warsztaty perkusyjne dla dorosłych

- koszt: 80 zł/miesiąc
- kontakt: Tomek Kinecki, tel. 500 554 928, tkinecki@gmail.com

KULTURA NA WOLNOŚCI CZ.2

W drugiej części projektu KULTURA NA WOLNOŚCI realizujemy pięć projektów wybranych z 24 ofert:
1.Murale Oblicza Wolności (Małgorzata Rozenau)
2. Świadkowie historii 2.0 (Witold Szwedkowski i Sebastian Pypłacz)
3. Gram więc myślę na Wolności (Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział Śląski w Chorzowie)
4. Chorzów śródmieście wrażeń ( Ewelina Kawecka)
5. Biblioteka Pod chmurką dla aktywnych rodziców (Ewa Klepczarek (Klub Aktywnych Mam)

KULTURA NA WOLNOŚCI

Podsumowaniem pierwszej części naszego udziału w programie Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016" jest dokument "Diagnoza potrzeb kulturalnych i zasobów społecznych mieszkańców dzielnicy Centrum w Chorzowie przeprowadzona w ramach projektu Chorzowskiego Centrum Kultury "Kultura na Wolności" zapraszamy do lektury.


Jednocześnie przypominamy, że od sierpnia wspólnie z mieszkańcami realizujemy 5 projektów zgłoszonych w ramach inicjatyw lokalnych.

Cennik wynajmu sal Chorzowskiego Centrum Kultury

1.Zapraszamy do wynajmu sal ChCK i SDK.
2.Lokalizacje słupów ogłoszeniowych.
Cenniki dostępne po kliknięciu.

KASA ChCK

Zobacz aktualne godziny otwarcia kasy ChCK.