KALENDARIUM

1.09

18:00

KONCERT FINAŁOWY XXX MSFF

bilety:
parter 30 PLN
balkon 20 PLN

więcej informacji rezerwacja biletów:
marek@chck.pl
tel.32 349 78 71 / 63
32 247 39 58

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny swoją tradycją sięga 1979 roku. Właśnie wtedy odbyła się pierwsza edycja festiwalu.
Początkowo był on znany pod nazwą Międzynarodowy Studencki Festiwal Zespołów Folklorystycznych i odbywał się w Sosnowcu.
W kolejnych latach nazwa festiwalu przekształciła się w tę, którą znamy do dzisiaj, a siedziba tego wydarzenia przeniosła się najpierw do Katowic, a w ostatnich  latach do Cieszyna.
Niezmiennie jednak zaproszone zespoły goszczą w akademikach Uniwersytetu Śląskiego. Nie mogło być inaczej skoro festiwal jest organizowany przez Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" Uniwersytetu Śląskiego.
Dzięki nawiązaniu współpracy z miastem Cieszyn, w organizacji ostatnich edycji festiwalu pomaga również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.
Od dłuższego czasu MSFF znajduje się na liście festiwali folklorystycznych CIOFF (International Council of Organizations of Folklore Festival and Folk Arts), co nadaje mu światową rangę. Jest to również największe organizowane przez brać studencką międzynarodowe wydarzenie w regionie.
Spośród wielu chętnych Rada Artystyczna festiwalu wybiera i zaprasza najciekawsze zespoły zagraniczne. W całej tradycji festiwalu można było zobaczyć zespoły niemalże z każdego zakątka świata. Doskonale wiedzą o tym widzowie festiwalu, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzą kolejne edycje i dają się porwać w swoistą wycieczkę dookoła świata, poznając piękno kultur zaproszonych gości.
W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć na scenie zespoły z Niemiec, Turcji, Serbii, Irlandii, Algierii, Słowacji, Zimbabwe oraz oczywiście z Polski.
Już dziś zapraszamy na 30. edycję MSFF w dniach 26.08 - 03.09.2017r.
Będzie można nas spotkać w Cieszynie na koncercie inauguracyjnym w Teatrze im. Adama Mickiewicza oraz zdumiewającym koncercie Muzyki Świata na Wzgórzu Zamkowym i na Koncercie Finałowym w Chorzowskim Centrum Kultury oraz w plenerze / Ogród Starochorzowskiego Domu Kultury i u zbiegu ulic Wolności i Jagiellońskiej/. Dodatkowo odwiedzimy wiele śląskich miejscowości.
Zapraszamy na nasze koncerty oraz do śledzenia facebooka festiwalowego (facebook.com/MSFFolk