KALENDARIUM

16.01

16:00

KONCERT MIETKA SZCZEŚNIAKA W RAMACH INAUGURACJI CHORZOWSKIEJ KOALICJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA

Zapraszamy na koncert Mietka, na którym wykona przeróżną mieszankę swojej twórczości. Wydarzenie to inauguruje rok Chorzowskiej Koalicji na rzecz bezpieczeństwa

BILETY:
10 PLN - cena koncertu
więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/63

Rusza Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa 

 

Razem będzie bezpieczniej 

 

Będzie można wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, samoobrony, zobaczyć komendy służb mundurowych od kuchni, zobaczyć jak pracują psy - ratownicy, poznać swoich dzielnicowych. Do tego strefy z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncert Mietka Szcześniaka. To wszystko w ramach oficjalnej inauguracji Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, która odbędzie się już 16 stycznia. 

 

Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa to nowy program, którego najważniejszym zadaniem jest poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców. 

- Do jego głównych założeń należą między innymi: usprawnianie współpracy między administracją samorządową, służbami mundurowymi, instytucjami i mieszkańcami w celu stworzenia sprawnie funkcjonującego lokalnego systemu bezpieczeństwa - wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.                           

Do tego: współpraca w zakresie monitorowania, analizowania i zwalczania zagrożeń szczególnie dotykających lokalną społeczność, działania profilaktyczne, kształtujące prawidłowe postawy w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem.

– Powstanie Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa nie tylko poprawi współpracę pomiędzy poszczególnymi służbami i instytucjami działającymi w mieście, ale także ułatwi mieszkańcom kontakt z nimi – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. 

Działalność Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa zostanie oficjalnie zainaugurowana we wtorek, 16 stycznia. Podczas tego wydarzenia partnerzy koalicji chcą przybliżyć mieszkańcom specyfikę swojej pracy, a także zorganizować dla nich warsztaty poświęcone bezpieczeństwu. 

- W skład koalicji wchodzi wiele instytucji, które na codzień zajmują się współpracą z mieszkańcami Chorzowa - mówi Robert Łuszcz, komendant miejski policji w Chorzowie. - Realizować program będą z nami m.in. Park Śląski, Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zespół Szpitali Miejskich, Chorzowsko - Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Chorzowskie Centrum Kultury czy chorzowskie parafie i szkoły. Takie grono partnerów gwarantuje możliwość kompleksowego zadbania o wzrost bezpieczeństwa w Chorzowie w różnych aspektach. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możliwe jest bowiem poprawienie jakości życia w przestrzeni publicznej. 

W ramach inauguracji przewidziano szereg wydarzeń. 

 

I tak od godziny 9 do 12 będzie można zwiedzić z przewodnikiem Komendy: Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. W godzinach od 12 do 16 odbędą się I Chorzowskie Targi Bezpieczeństwa, w programie których znalazły się między innymi pokazy, warsztaty i konkursy. Z kolei na godzinę 16 w Chorzowskim Centrum Kultury zaplanowano Koncert Mietka Szcześniaka, podczas którego usłyszymy największe przeboje z czterech ostatnich płyt artysty: „Czarno na białym”, „Spoza nas”, „Zwykły cud” i "Signs". Zwieńczeniem dnia będzie uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Św. Barbary, którą odprawi metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc. 

Bilety w cenie 10 zł i 15 zł/karnet (w ramach karnetu organizator zapewnia transport z I Chorzowskim Targów Bezpieczeństwa na koncert, po jego zakończeniu na uroczystą Mszę Świętą) można kupić w Chorzowskim Centrum Kultury. Wstęp na pozostałe wydarzenia jest wolny.

Więcej na www.chorzow.euwww.centrum.chorzow.eu, www.chck.pl i www.chorzow.slaska.policja.gov.pl

BILETY:
10 PLN - cena koncertu
więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/63