11.04

18:00

Koncert „Trzy odsłony Tanga”. Trio Appassionata i Gość Specjalny

bilety:
25 PLN – normalny
20 PLN – ChCKarta, 60+
więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel.(32)349 78 67/63

TRZY ODSŁONY TANGA to muzyczny spektakl, podczas którego przeniesiemy się w magiczny świat tanga.

Słuchacze usłyszą historię tego wyjątkowego gatunku opowiedzianą słowem i muzyką, poznają ciekawostki z życia jego największych twórców, ale przede wszystkich ujrzą kilka odsłon stylistycznych jednego z najpopularniejszych tańców świata.

Od rozpoznawalnego już po kilku dźwiękach „Tanga Milonga”, poprzez sławione przez Argentyńczyków po dziś dzień kompozycje Carlosa Gardela ze wspaniałym tematem z filmu „Zapach kobiety”, aż po wyszukane, pełne napięcia kompozycje Astora Piazzoli, wśród których nie zabraknie „Adios nonio” i „Libertanga”.

Czysty i potężny głos znakomitej wokalistki Marty Florek, niebywale interesujące i dowcipne zapowiedzi Zbigniewa Stryja, autorskie aranżacje Klaudii Krause oraz skład instrumentalny zespołu doskonale współgrają z wykonywanymi kompozycjami. Prezentowana podczas koncertu muzyka tworzy niezwykle urozmaicony stylistycznie klimat powiązany wspólnym mianownikiem – MAGIA TANGA.

 

Trio Appassionata to zespół o rzadko spotykanym składzie instrumentalnym pozwalającym na stworzenie niepowtarzalnego brzmienia zbliżonego do orkiestrowego. Repertuar Trio jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Odnajdziemy w nim opracowania muzyki klasycznej, fragmenty oper, operetek, musicali, największe dzieła muzyki filmowej, standardy jazzowe, artystyczne opracowania utworów rozrywkowych.

Zespół często współpracuje z wokalistami, instrumentalistami, aktorami i tancerzami.
Po raz kolejny do wspólnego występu zaprosili znakomitych artystów: Martę Florek
i Zbigniewa Stryja.

WYKONAWCY:

KLAUDIA KRAUSE
- fortepian, aranżacja

Absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej
w Katowicach. Autorka szeregu aranżacji na zespoły kameralne i orkiestrowe. Pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej w zakresie przedmiotów teoretycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego
w Bytomiu w charakterze akompaniatora. Twórca aranżacji wszystkich utworów wykonywanych przez Trio Appassionata.

ŁUKASZ GRABIŃSKI
- skrzypce

Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach. Stypendysta Fundacji Gustava Mahlera. Od 2003 roku muzyk Filharmonii Śląskiej i nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od 2011 roku na stanowisku kierownika sekcji instrumentów strunowych. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi, m.in. Śląską Orkiestrą Kameralną i Rudzką Orkiestrą Kameralną.

MIROSŁAW KRAUSE
- akordeon

Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach. Laureat konkursów akordeonowych. Animator kultury i prelegent. Autor i realizator szeregu muzycznych projektów. Od 1990 roku pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od września 2007 roku na stanowisku dyrektora. Odznaczony m.in. Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pełną oddania pracę pedagogiczną oraz tytułem „Kamrat Rudzki” za działalność kulturalną.

MARTA FLOREK
- vocal

Absolwentka oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Laureatka popularnych programów telewizyjnych „Szansa na sukces” i „Voice of Poland”. Zdobywczyni wielu nagród na prestiżowych festiwalach dla wokalistów w Polsce i za granicą. Śpiewała gościnnie m.in. w programie TVP 1 „Jaka To Melodia” oraz w programie „Talent za Talent”. Współpracuje m. in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie (główne role: "Oliver!", "Jekyll & Hyde", "Our House") Gliwickim Teatrem Muzycznym (główna rola:  "High School Musical") oraz Teatrem Komedia w Warszawie (Inez w „Zorro”)

ZBIGNIEW STRYJ
- słowo

Zastępca dyrektora do spraw artystycznych Teatru Nowego w Zabrzu, autor kilku tomików poetyckich, utworów dramatycznych (m.in. „Żywi ludzie”, „Obraz”, „Musi przyjść”) i scenariuszy teatralnych („Ojcowizna); pisze też teksty piosenek, również w gwarze śląskiej. Już na początku swej kariery aktorskiej zainicjował w Teatrze Nowym działalność sceny II Forum, na której debiutował jako reżyser. Doświadczenia reżyserskie kontynuuje zarówno na macierzystej scenie (m.in. „Listy śpiewające” A. Osieckiej, „Draka w tropikach Ptaka i Słonika” własnego autorstwa, „Zemsta” A. Fredry, „Modliszka” A. Nicolai’a), w innych teatrach instytucjonalnych (m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku Białej), jak i w teatrze niezależnym – jest współtwórcą i kierownikiem artystycznym Sceny Propozycji, działającej przy zabrzańskim Stowarzyszeniu Pro Futuro, na której zrealizował szereg spektakli autorskich, głownie o tematyce śląskiej. Poświęca się również twórczości radiowej, zarówno jako autor, aktor i reżyser.