KALENDARIUM

8.11

19:00

Kwiat Jabłoni, Leski, Verdiana Raw, Szklane Oczy - Kombinat Festiwal Sztuki Nieprzymuszonej

KONCERT WYPRZEDANY

bilety:
20 PLN
30 PLN w dniu koncertu

więcej informacji i rezerwacja biletów;
damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63

Kombinat - Festiwal Sztuki Nieprzymuszonej to spotkanie z artystami, którzy tworzą coś innego niż promuje i kreuje współczesna scena popkultury.

Celem projektu jest właśnie ukazanie sztuki niecodziennej, często dostepnej tylko w niszowych miesjcach. Artyści, których zapraszamy, mówią własnym głosem i podążają własną drogą indywidualnej, twórczej ekspresji.

Kierowany jest do wszystkich. Chcemy aby muzyka alternatywna  stała się bardziej powszechna.

Festiwal odbywa się raz w roku w okresie jesiennym.

Impreza prezentuje młode, interesujące zespoły z kręgu muzyki alternatywnej.

 

19:00 -  rozpoczęcie festiwalu

19:05 - 19:35 - Szklane Oczy

19:45 - 20:20 - Leski

20:30 - 21:05 - Verdiana Raw

21:15 - 22:30 - Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem. Skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. „Niemożliwe” to ich album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel „Dziś późno pójdę spać” został odtworzony ponad 6 milionów razy w serwisie YouTube.

 

Leski znany jest przede wszystkim z emocjonalnych tekstów i hipnotycznych melodii. Tym razem postanawia być - jak sam określa - tak blisko słuchacza, że „bliżej się nie da” i wyrusza na solowe koncerty. Gdzie je zagra? W mieszkaniach i innych małych, intymnych miejscach!
Piosenki będą podane sauté – zaaranżowane w najprostszej formie.

Leski, czyli Paweł Leszoski, to wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz. Debiutował albumem „Splot” w 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał „Mateusza Trójki” w kategorii „Debiut”, a w 2016 roku znalazł się wśród nominowanych do nagrody „Fryderyk”, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie prezentowane na albumie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. W 2018 roku ukazał się jego drugi album „Miłość. Strona B”, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i zasygnalizował, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom…

 

Verdiana Raw to świetna songwriterka pochodząca z Florencji we Włoszech. Cztery lata po swoim pierwszym albumie „Metaxy” wydała drugą płytę „Whales know the Route” (Pippola Music). Piosenki odkrywają intensywne podejście Verdiana do życia. Są jednocześnie słodkie, głębokie, twarde i złożone. Ta kobieta jest konkretna, nie ma tu miejsca na półśrodki. Kiedy jej słuchasz, słyszysz moc i intensywność jej wokalu. Jej koncert to cisza… przed kolejną burzą!

W Polsce zespół pojawi się po raz pierwszy w ramach dużej europejskiej trasy!

https://www.facebook.com/VerdianaRaw/

 

Szklane Oczy to Ania, Ola i Aga – wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią.
Spotkały się w 2016 w podziemiach gimnazjum, do którego chodziła wtedy Ola.
Od tego czasu zagrały ponad 70 koncertów – między innymi podczas festiwalu Ars Cameralis, w Hipnozie, na katowickim rynku, w czynnej elektrowni, w więzieniu (dla osadzonych).
Zostały uznane za jedne z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce - nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Ich piosenki można było usłyszeć na antenie Trójki – w 2018 zagrały w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dostały się do pierwszej dziesiątki programu Start NaGranie (z 1420 zespołów). Dziewczyny są laureatkami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze - zdobyły patronat Katowic Miasta Muzyki UNESCO.