KALENDARIUM

13.09

18:00

ONE MAN ACT FESTIVAL- CLASSIC/ CHORZÓW- RYNEK

Recital gitarowy Patryka Filipowicza – gitarzysty fingerstyle
„Od Chopina do...Bluesmana”

Więcej informacji: barbara@chck.pl, te. 32 349 78 72

Festiwal w ramach projektu ChCK pn. "Wolność w Kulturze" dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

ecitalu gitarowego Patryka Filipowicza – gitarzysty fingerstyle!
Patryk Filipowicz jest autorem czterech albumów solowych. Zaczynał od bluesa i gry w licznych zespołach. Jego gitarowe interpretacje znanych muzycznych tematów szybko zyskały przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych czego efektem były liczne emisje w rozgłośniach radiowych w całym kraju
oraz recenzje w prasie ogólnopolskiej.
W maju 2019 r., nakładem wydawnictwa „PMF Salon twórczy”, ukazał się kolejny album Patryka „Chopin blue”, tym razem z autorskimi interpretacjami utworów Fryderyka Chopina. Na płycie Filipowicz w naturalny sposób połączył swoją muzykalność i technikę gitarzysty bluesowego z dziełami wybitnego
kompozytora.
Podczas swoich koncertów Patryk Filipowicz posługuje się techniką określaną jako fingerstyle, która pozwala na swobodne prowadzenie głosów, co często tworzy wrażenie gry kilku instrumentów jednocześnie. Można powiedzieć, że Patryk jest jednoosobowym zespołem, w którym gitara pełni również rolę wokalisty, basisty i perkusisty. O swojej grze mówi, że śpiewa gitarą.
Podczas koncertu „Od Chopina do...Bluesmana” słuchacze usłyszą nagrania z najnowszego albumu „Chopin blue” a także kompozycje własne oraz interpretacje wybranych standardów polskiego i światowego bluesa.