KALENDARIUM

Protokół Półfinałów VIII Festiwalu Małych Form Artystycznych

Protokół półfinałów
VIII Festiwalu Małych Form  Artystycznych

 

Jury w składzie:

Alona Szostak

Danuta Schlette

Adam Radosz

Marek Kołbuk

Agata Śliwa
 

 

Kategoria:  szkoły podstawowe, klasy I-III

z 6 zgłoszonych  zespołów w tej kategorii  do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

  1. TEATR NIEDUŻY
    Szkoła Podstawowa nr 1, Zabrze
    spektakl pt. „Miałam piękny sen”
    scenariusz: Katarzyna Maliszewska
    reż.:Ewa Działo, Katarzyna Maliszewska
  2. ZESPÓŁ TEATRALNY  „ŚWIETLIK”
    Szkoła Podstawowa nr 5, Chorzów
    spektakl pt. „Trole”
    scenariusz: Joanna Stokłosa, Natalia Bremer
    reż.: Joanna Stokłosa, Natalia Bremer

 

 

Kategoria: szkoły podstawowe,  klasy IV-VIII

z 10 zgłoszonych zespół w tej kategorii do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

  1. ZESPÓŁ TEATRALNY „BAŚNIOWA 456”
    Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Tychy
    spektakl pt. „Ameryki ląd” na podstawie scenariusza Krystyny Hussak-Przybyło
    reż.: Maria Sobczyk, Renata Woźniak, Izabela Jaworska,
  2. Zespół Teatralny ZSP 6 Gliwice
    Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, Gliwice
    spektakl pt. „Studnia zaczarowana” – baśń wg tekstu H. Januszewskiej pt. „Żelazne trzewiczki”
    reż.: Katarzyna Walczak, Danuta Paluch
  3. IMAGINARIUM
    Zespół Szkół i Placówek nr 2, Katowice
    spektakl pt. „ Aneczka”
    scenariusz: praca wspólna
    reż.: Beata Chren
  4. ZESPOŁ TEATRALNY BAJKOLAND I
    Szkoła Podstawowa nr 6, Ruda Śląska
    spektakl pt. „O Rybaku i złotej rybce”
    reż.: Teresa Jonas


 

Kategoria: klasy gimnazjalne

z 2 zgłoszonych zespołów do finału żaden zespół nie został zakwalifikowany.

 

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe
z 4 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

  1. KOŁO TEATRALNE  ZESPOŁU SZKÓŁ IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA
    Zespół Szkół im. H. Kołłątaja, Jordanów
    spektakl pt. „Lekarz mimo woli” Moliera
    reż.: Barbara Kasza, Monika Hopciaś
  2. DELTA THEATRE
    Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Chorzów
    spektakl pt. „Ja. Narcyz”
    scenariusz: Wojciech Rybicki
    reż.: Wojciech Rybicki

 

 

Kategoria: placówki wychowania pozaszkolnego, instytucje kultury, stowarzyszenia – DZIECI

z 6 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

 

  1. TEATR JAK W ULU
    Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Zabrze
    spektakl pt. „Gary Rondel”, wg dramatu Karoliny Jefmańskiej
    reż.:  Katarzyna Boroń
  2. TEATR SZARADA
    Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska
    spektakl pt. „Pręcik” ,
    scenariusz: Malina Prześluga
    reż.: Anna Białoń
  3. WIDZIMISIE
    Miejski Ośrodek Kultury, Łazy
    spektakl pt. „Pokolenie facebooka”
    scenariusz: Dorota Zieleniec
    reż.: Dorota Zieleniec
  4. Teatr BAZA
    Miejski Dom Kultury, Łaziska Górne
    spektakl pt. „Pewnego razu na niebie”
    scenariusz: Maciej Dziaczko
    reż.: Paulina Koniarska
     


Kategoria: placówki wychowania pozaszkolnego, instytucje kultury, stowarzyszenia – MŁODZIEŻ

z 7 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

  1. ZESPÓŁ TEATRALNY „PO KROPCE”
    Młodzieżowy Dom Kultury nr 2,  Zabrze
    spektakl pt. „Tato” na podstawie sztuki Paula Conwaya „Skrzynia”
    reż.: Katarzyna Boroń
  2. Teatr Ruchu i Pantomimy MeMat
    Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy
    spektakl pt. „Nim u nas będzie zgoda”
    reż.: Jolanta Szczurek
  3. Zespół Teatralny ZWIERCIADŁO
    Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
    spektakl pt. „ Most do Terabithii”, adaptacja powieści Katheriny Paterson
    reż. Ewa Skowiera
  4. I.N.N.I czyli Inspirowani Nieograniczoną Nieskończonością Istnienia
    Miejski Ośrodek Kultury, Żory
    spektakl pt. „Wariat ?!?” adaptacja dramatu Witkacego pt. „Wariat i zakonnica”
    reż.: Barbara Szulik - Silka

 

 

 Kategoria: placówki wychowania pozaszkolnego, instytucje kultury, stowarzyszenia – DOROŚLI

z 5 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):
 

  1. TEATR AVOCADO
    Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów
    spektakl pt. „Perfekt Pikczer” na motywach dramatu Anny Burzyńskiej
    reż.: Kamil Baryła
  2. TEATR FIGA
    Grupa hobbystyczna przy MCK w Rudzie Śląskiej
    spektakl pt. „Kobietkowo”
    scenariusz: Anna Białoń
    reż.: Anna Białoń

 

 Kategoria: placówki wychowania pozaszkolnego, instytucje kultury, stowarzyszenia – MŁODZI DUCHEM
z 4 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

  1. GRUPA TEATRALNA „ZWIEŻ”
    Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice
    spektakl pt. „Noc Rebeki”
    scenariusz: Dorota Drewa
    reżyseria: Dorota Drewa
  2. ARTYSTYCZNA AKADEMIA SENIORA
    Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
    spektakl pt. „Rewizor” M. Gogol
    reż.: Beata Chren
  3. WESOŁE KUMOSZKI Z CHORZOWA
    Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny, Chorzów
    spektakl pt. „Taki jeden dzień”
    scenariusz: Beata Chren, Brygida Hałata
    reż.: Beata Chren

 

Kategoria: teatr profesjonalny ale niezawodowy
z 3 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

 

  1. Miejski Dom Kultury, Lubliniec
    spektakl pt. „Klementyna”
    scenariusz: Agnieszka Raj-Kubat
    reż.: Agnieszka Raj – Kubat

 

  1. Stowarzyszenie „MusicAll”
    Stowarzyszenie na rzecz wspierania osób uzdolnionych artystycznie „MusicAll”, Ruda Śląska
    spektakl pt. „W 80 dni dookoła świata”
    scenariusz, muzyka, teksty piosenek: Bartosz Banasik
    reż.: Anna Snopek

 

  1. Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha
    Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
    spektakl pt. „Hotel czarna magnolia”
    scenariusz: Alina Moś-Kerger
    reż.: Tomasz Micha, Tomasz Owczarek

 


 

Kategoria: TANECZNA
z 5 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

 

  1. Zespół PORUSZENIE
    Sportowy Klub Taneczny FLAMENCO, Siemianowice Śląskie
    spektakl pt. „Efekt motyla”
    reż.:  Monika Małycha

 

  1. Teatr Tańca Ulicznego
    Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4, „CENTRUM EDUKACJI TWÓRCZEJ”, Zabrze
    spektakl pt. „Africando”
    reż.: Agata Zeliszek
     
  2. IMPOSSIBLE
    Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Bytom
    spektakl pt. „Otwórz oczy”
    rez.: Daria Dąbrowicz

 

 

Kategoria: BEZ BARIER – DZIECI
z 5 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

  1. SŁONECZKA
    Zespół Szkół Specjalnych nr 7, Katowice
    spektakl pt. „Co piszczy w trawie”,
    reż. Anna Marx
  2. BAJKOWY TEATRZYK
    Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, Gliwice
    spektakl pt. „Słowik” na motywach bajki H. Ch. Andersena
    reż.: Anna Kupilas, Alicja Okuń, Iwona Korgól, Małgorzta Latos
  3. GRUPA OUTSIDER
    Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Chorzów
    spektakl pt. „Królowa lodu”, scenariusz własny
    reż. Sylwia Pradelok - Świerc

 

 

Kategoria: BEZ BARIER – DOROŚLI
z 5 zgłoszonych zespołów do finału przechodzą (kolejność przypadkowa):

 

  1. INTEGRA – Integracyjny Teatr Tańca
    Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Bytom
    spektakl pt. „Odnaleźć  siebie”,
    rez. Ewelina Dehn, Beata Grzelak-Szweda
  2. ALTERNATYWA
    Środowiskowy Dom Samopomocy, Knurów
    spektakl pt. „Keczup” Sławomir Mrożek
    reż. Anna Maksym
  3. AGRAFKA
    Dom Pomocy Społecznej WĘDROWIEC, Bytom
    spektakl pt. „Po prostu My”
    reż.: Beata Grzelak - Szweda

 

 

 

GRTAULUJEMY!!!!!