KALENDARIUM

10.05

20:00

Ray Wilson - Koncert w ramach Vinyl Fest

BRAK MIEJSC!

bilety:
parter: 60 PLN
balkon: 40 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów;
damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63

BRAK MIEJSC!

Tuż przed koncertem, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Rayem Wilsonem.
Spotkanie poprowadzi Michał Kirmuć, dziennikarz Teraz Rock.

Były wokalista legendarnego Genesis - Ray Wilson wystąpi w Chorzowskim Centrum Kultury. Podczas koncertów Raya Wilsona można usłyszeć kultowe utwory zespołu GENESIS, pojawią się także solowe kompozycje szkota, w tym utwory grupy Stiltskin.

Rok 2016 był dla Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty -  akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home”, którego brzmienie jest bardziej elektryczne, rockowe. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim i pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwszy, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenie bardzo intymnych, poruszających utworów. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyczność muzycznej wizji wokalisty, nie bojącego się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa, dzięki swojej oryginalnej barwie głosu, przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami  gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów(nr. 1 w UK). Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL, czy Scorpions.

Koncert w ramach Vinyl Fest.