KALENDARIUM

2.12

11:00

Rodzinna Niedziela w CHCK Spektakl „Pchła Szachrajka” - Teatr Żelazny

Bilety:
parter 15 zł / 10 zł z kartą bajtel CHCK
balkon 10 zł / 5 zł z kartą bajtel CHCK

więcej informacji i rezerwacja biletow:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. 32/ 349 78 68 / 63

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:

Dariusz Wiktorowicz – reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.

​Marta Marzęcka – ­ wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku­Białej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone role w spektaklach dla dzieci.

​Piotr Wiśniewski – ­ aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.

 

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki

Występują:
Marta Marzęcka-Wiśniewska/Dominika Byrska,
Piotr Wiśniewski/Jacek L. Zawada

Czas trwania: 50 min