KALENDARIUM

11.02

16:30

Rodzinny Bal Karnawałowy Ferie Zimowe w Chorzowskim Centrum Kultury

Bilety: 10 zł / 8 zł z kartą BAJTEL CHCK

Więcej informacji i rezerwacja biletów:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. 32/ 349 78 68 / 63

Podczas zabawy dzieci poznają tradycje, kulturę i tańce różnych krajów.

Bal  rozpoczniemy przywitaniem i zabawą w kolę tak, aby wszystkie rodziny mogły zaprezentować swoje stroje. Nauczymy się również przywitania w różnych językach.

Ponadto w programie balu:

- Podczas zabawy dzieci będą szukały flag różnych państw, gdzie będą czekały listy od przyjaciół z całego świata. W treści listu znajdą się krótkie informacje o danym kraju i zaproszenie do zabawy.

- Będzie dużo wesołej zabawy przy muzyce. To zabawy muzyczno- taneczne oraz animacje ruchowe przy muzyce rozrywkowej, angażujące wszystkich uczestników balu. Wesołe zabawy to blok, który przeplata wszystkie konkursy i proponowane zabawy. Podczas tych zabaw wyruszymy różnymi środkami lokomocji w daleką podróż (zabawy do piosenek „Jedzie pociąg”, „Hockey-Cockey”, „Leci mucha w mucholocie” itp.), poznamy tańce i zabawy pochodzące z różnych regionów świata (samba, kankan, „Kaczuszki po francusku”, twist, zabawa do utworu country itp.).

- Odbędą się Konkursy angażujące uczestników balu. Zabawy te to między innymi: „Przekładamy ryż pałeczkami”, „Taniec na gazecie”, „Balonowe szaleństwo”, „Konkurs tańca z udziałem jury”, „Piłka gola” itp.  Zabawy te zachęcają do wspólnej zabawy, zapewniają dużo uśmiechu i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

- Podczas zabaw twórczych dzieci będą wykonywały maski karnawałowe, które udekorują przeróżnymi ozdobami (m.in. cekinami, koralikami, piórkami itp.), wykorzystując przy tym szeroki wachlarz narzędzi plastycznych. Materiały będą przygotowane dla 80 dzieci.

Ci, którzy nie lubią się przebierać nie są do tego zobligowani, ale jeśli przebierzecie się całą rodzinką, na pewno będzie to wspaniała przygoda!