16.09

19:00

SPEKTAKL MUZYCZNY PT. „ZBRODNIA I KARA” NA MOTYWACH POWIEŚCI FIODORA DOSTOJEWSKIEGO (Spektakl przesunięty z 10 września 2020 r.)

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi postępowania w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 jesteśmy zobligowani do ograniczenia ilości osób, które znajdują się na sali widowiskowej ChCK podczas wydarzeń kulturalnych. W związku z tym, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin spektaklu ,,Zbrodnia i Kara’’ z 10 września 2020 r. i zorganizować dwa spektakle w dniach 16 i 17 września 2020 r. o godzinie 19:00
Informacje i procedury dla osób, które zakupiły bilet:
- Prosimy, by w terminie do dnia 24 sierpnia 2020 r. dokonać zwrotu zakupionego biletu w kasie ChCK (osoby, które zakupiły bilety przelewem lub przez przelew24 dostaną zwrot pieniędzy na konto, z którego wpłynęły pieniądze)
- Prosimy o ponowną rezerwację miejsc na wybrany przez siebie termin tj. 16 lub 17 września 2020 r., godz. 19:00 i dokonanie zakupu biletów do dnia 24 sierpnia 2020 r.
Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i współpracę.


Więcej informacji i zwrot biletów: kasa@chck.pl, tel. 32 349 78 65/63

„ZBRODNIA I KARA” na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego to kolejny spektakl muzyczny Sceny Musicalowej Step Tomasza Micha. Tym razem klimat przedstawienia będzie bardziej mroczny niż zwykle. Akcja rozgrywa się współcześnie na Załężu w Katowicach. Bohaterem jest Rodion Raskolnikow, były student prawa. Rodion mieszka w starej kamienicy w małym pokoju na poddaszu. Nie pracuje, żyjąc z pieniędzy przysyłanych przez siostry. Buntuje się przeciw porządkowi świata. Ma poczucie, że bogaci dorabiają się w nieuczciwy sposób wykorzystując innych, słabszych od siebie. Postanawia zmienić ten stan rzeczy. Obiektem jego nienawiści staje się lichwiarka, która pożycza pieniądze na wysoki procent i bezwzględnie egzekwuje długi. Rodion próbuje wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę... Zobaczymy klasyczną powieść w nowej odsłonie i poszukamy wspólnie odpowiedzi na ważne pytania: czy szlachetny cel uświęca środki?, czy wybitnej jednostce wolno więcej?, czy w pewnych okolicznościach mamy prawo zabić drugiego człowieka?

REŻYSERIA: TOMASZ MICH, TOMASZ OWCZAREK

PRZYGOTOWANIE WOKALNE: ALEKSANDRA KONIOR

CHOREOGRAFIA: TOMASZ MICH

PRZYGOTOWANIE AKTORSKIE: TOMASZ OWCZAREK

SCENARIUSZ: TOMASZ OWCZAREK 

 

 

* Każdy Widz przed wejściem na teren wydarzenia CHCK/SDK zobowiązany jest do wypełnienia formularza „Pytanie kierowane do gości odwiedzających Chorzowskie Centrum Kultury (zwany dalej „Oświadczeniem”) z aktualną datą wydarzenia i złożenia go pracownikowi CHCK/SDK. Oświadczając, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym oraz podając swoje dane kontaktowe.

POBIERZ OŚWIADCZENIE