KALENDARIUM

8.12

18:00

Spektakl Teatru Forum w ramach projektu "STOP CYBERWOLCE"

Wstęp wolny!
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.
zapisy@nodrama.org.pl

Zatrzymaj CYBERWOLKĘ!

Trwa III edycja projektu STOP CYBERWOLCE – Teatr Forum w profilaktyce cyberprzemocy. W ramach projektu odbędą się warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum poruszające problem agresji w sieci. Rozpoczęły się zapisy szkół oraz do młodzieżowej grupy, która stworzy spektakl pod okiem doświadczonych trenerów. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

 

Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na problemem cyberprzemocy i skutków agresji w sieci, jego nazwa odwołuje się do “samowolki”, która coraz częściej dostrzegana jest w internecie. Od września do grudnia 2017 r. odbędą się interaktywne spektakle Teatru Forum z warsztatami dla uczniów i nauczycieli w 20 szkołach.

 

Finałem projektu jest spektakl w Chorzowskim Centrum Kultury dla mieszkańców oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców.

 

Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub wideo z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.

 

Teatr Forum jest techniką dramy stosowanej, specyficzną formą teatralną umożliwiającą widowni wejście na scenę i zmianę biegu wydarzeń.

 

W II edycjach projektu w sumie wzięło udział: 1562 uczniów gimnazjów i liceów, 48 nauczycieli,80 rodziców, 40 mieszkańców, 24 szkoły. W tegorocznej edycji planuje się udział 20 szkół.

 

Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i