KALENDARIUM

6.04

18:30

Spektakl "ZOLYTY" WODEWIL w ślonski godce na kanwie "Ożenku" M. Gogola - TEATR GÓRNOŚLĄSKI - PRZENIESIONO NA 21 WRZEŚNIA 2020R.

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 6 kwietnia 2020 roku spektakl "ZOLYTY" został przeniesiony na 21 września 2020 roku. Bilety zachowują ważność. W razie rezygnacji prosimy o wysłanie maila na adres agencja@makula.pl z podaniem nr rezerwacji i konta.

bilety:
http://makula.pl/kupbilet/

więcej informacji:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

Zolyty to przezabawne perypetie kilku wiekowych kawalerów w staraniach o rękę podstarzałej, zamożnej panny, ilustrowane piosenkami z muzyką Grzegorza Spyry i choreografią Henryka Konwińskiego wierszowane libretto w śląskiej godce na kanwie „Ożenku” M. Gogola napisał autor „Pomsty” M. Makula.

Premiera spektaklu miała miejsce 26 listopada 2001 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudzie Śląskiej. Przedstawione było przerwane salwami śmiechu i burzą oklasków. Po spektaklu brawa nie milkły przez kilkanaście minut, a aktorów nagrodzono owacją na stojąco.

Obecnie nowa, odświeżona wersja Zolyt w adaptacji Krzysztofa Wierzchowskiego, miała premierę w lipcu 2015 roku w Katowicach, w trakcie Letnich Ogrodów Teatralnych i została przyjęta równie gorąco jak jej starsza wersja. Przezabawne rymowane dialogi i brawurowa gra śląskich artystów sprawiają że co rusz publika wybucha śmiechem. Jednym słowem dwie godziny świetnego przaśnego, śląskiego humoru.

Zapraszamy!

Prezentacja speklaklu - kliknij

LINK do biletów: http://makula.pl/kupbilet/