KALENDARIUM

28.10

18:00

The Tichy Trio - koncert w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST

bilety:
30 PLN do 27 października
50 PLN w dniu koncertu

więcej informacji i rezerwacja biletów;
damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63

Brian Tichy

 

(Whitesnake, Foreigner, Billy Idol, Ozzy Osbourne, Geoff Tate, Don Felder. Bonzo Bash founder currently touring with WASP)

Brian Tichy dorastał w New Jersey na dużej, zdrowej dawce hard rocka. Miał on obsesję na punkcie perkusji oraz głośnej gitary odkąd był dzieckiem. Zainteresowanie to było większe dzięki nagraniom Kiss’a oraz dzięki ojcu Briana, który pokazywał mu riff do Day Tripper.

Po wielu latach poświęcenia i ćwiczeń nieustannie grając wraz z swoimi ulubionymi nagraniami, jak również będąc w licealnych zespołach metalowych oraz pobierając przez lata prywatne lekcje, muzyk udoskonalił swoje umiejętności perkusyjne i gitarowe uczęszczając do Berklee College of Music.

W trakcie grania w wielu zespołach przez ostatnie 20 lat Tichy miał również swój własny zespół BALL, w którym grał na gitarze, śpiewał oraz komponował. Zespół wydał w 1999 debiutancką płytę w Japonii, natomiast płyta ta nigdy nie pojawiła się w USA z powodu problemów z wytwórnią.

Od 1990 Brianowi udało się również wyruszyć w trasę koncertową i/lub nagrać płytę z takimi formacjami/postaciami jak: WASP (currently), The Dead Daises (2013-2017), Don Felder, Geoff Tate’s Queensryche (2013-2014) Whitesnake (2010-2013), Foreigner (’98-’00, ’09-10), Billy Idol (’01-’09, również pisał teksty dla Idola w latach ’04-’09), Ozzy Osbourne (2000), Lynch Mob (2010), Tooth And Nail, Steven Tyler and Joe Perry,  The Guess Who, Michael Schenker, Velvet Revolver, Seether, Zakk Wylde’s Pride & Glory, Slash’s Snakepit, Kenny Wayne Shepherd, Glenn Hughes, Sass Jordan, Gilby Clarke, Nicklebag (Stevie Salas, Bernard Fowler, Carmine Rojas), Vinnie Moore oraz Zebra frontman Randy Jackson’s 2nd band China Rain.

Brian jest również założycielem Bonzo Bash oraz Randy Rhoads Remembered.

Od września 2008 roku Tichy stał się guru w speed bagu oraz jednym z niewielu na świecie perkusistą Speed Bag-punch.

Muzyk przygotował występ John Bonham Tribute w dniu 25.09.2010 roku. Była to 30. rocznica największego wpływu tego najbardziej wpływowego perkusisty rockowego. „Bonzo: The Groove Remains The Same” zaprezentowało 28 najlepszych perkusistów rockowych, grających swoją ulubioną piosenkę Led Zeppelin.

W maju 2010 Brian dołączył jako nowy perkusista do ikony rocka zespołu Whitesnake oraz nagrał z nimi nowy album Forevermore. Chętnie podążał śladami swoich idoli Iana Paice’a, Cozy’ego Powella oraz Tommy’ego Aldridge’a i ukończył trasę 100 koncertów w 50 krajach w 2011.

Tichy był jednym z głównych rockowych twórców Mastersource Music Catalog od 1999. Jego piosenki znalazły się w filmach takich jak The 40 Year Old Virgin, Balls Of Fury i wielu innych, a także niezliczonych programach telewizyjnych od CSI i Law And Order po The Osbournes i Punk’d.

W grudniu 2010 roku muzyk również nagrał perkusję dla kolejnej, nadchodzącej płyty Eagle Dona Feldera. Natomiast w marcu 2011 nagrał perkusję na pierwszy solowy singiel Stevena Tylera Feels So Good.

W marcu 2012 roku Brian został pierwszym perkusistą, który dodał do zestawu perkusyjnego Speed Bag jako instrument perkusyjny. Zrobił to w ogólnokrajowej telewizji na planie That Metal Show programu VH1 Classic, którego gospodarzem był jego kolega Eddie Trunk, który poprosił do, aby został pierwszym perkusistą programu.

W 2012 roku został wybrany na 5 miejsce w plebiscycie czytelników Modern Drummer w kategorii rockowy perkusista. Został również wybrany na 5 miejsce w That Metal Show w kategorii Top 5 rockowych perkusistów wszech czasów.

W marcu 2013 Tichy rozmawiał z wokalistą Aerosmith Stevenem Tylerem, który poprosił go by zagrał na perkusji utwory Aerosmith z nim oraz Joe Perry na pokazie Johna Varvatosa.

Perkusista stworzył własną linię sygnowanych pałek Regal Tip; ‘Tish Stix’.

We wrześniu 2013 roku Brian został perkusistą nowej supergrupy The Dead Daisies. Od 2014 do 2017 muzyk głównie był zaangażowany w zespół. Koncertowali na całym świecie oraz wydali 2 studyjne albumy oraz jedną płytę na żywo z koncertu.

Między koncertami z The Dead Daisies w 2017 roku grywał on z Donem Felderem oraz zastąpił chorego perkusistę zespołu Foreigner.

W 2017 roku Tichy wydał instrumentalną świąteczną płytę Merry Tichmas, na którą sam nagrał wszystkie instrumenty.

W 2018 roku opuścił The Dead Daisies, aby rozwijać nowe muzyczne ścieżki i skupić się na swoich nowych, nadchodzących projektach. Obecnie koncertuje z WASP.

Kiedy tylko ma taką możliwość jest również doradcą w Rock n Roll Fantasty Camps.

Nadal pozostaje aktywnym nauczycielem, który uczy uczniów na wszystkich poziomach, kiedy tylko pozwala na to jego praca.

 www.briantichy.com