KALENDARIUM

WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatowym Studiu Wokalnym, w sezonie 2019/2020

WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

Warsztatowe Studio Wokalne, stworzone zostało z myślą o osobach, które chcą pracować nad głosem, realizując innowacyjny program wykraczający poza ramy typowych dostępnych na rynku sekcji wokalnych. W programie poza indywidualnymi zajęciami ze śpiewu, znajdziemy także zajęcia z zespołów wokalnych oraz warsztaty artystyczne prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i praktyków z dziedziny kultury. To co wyróżnia Warsztatowe Studio Wokalne to współpraca ze znakomitą kadrą oraz możliwość rozwoju swoich umiejętności na wielu płaszczyznach artystycznych. Nauka trwa od października 2019 roku do czerwca 2020 roku.

Przebieg pracy:

W pierwszym semestrze (październik-grudzień 2019) słuchacze na zajęciach indywidualnych pracują ze specjalistami z zakresu Emisji głosu, tworząc merytoryczne i techniczne przygotowanie do dalszego etapu pracy. W semestrze II (styczeń-czerwiec 2020) zajęcia z Emisji głosu zastąpią Konsultacje wokalne, które poszerzą pracę nad emisją o pracę warsztatową nad wybranym materiałem muzycznym. Aby umożliwić słuchaczom współpracę z pedagogiem, który będzie im najbliższy pod względem ukierunkowania muzycznego, konsultacje wokalne prowadzić będą zarówno doświadczeni pedagodzy jak i praktycy sceny muzycznej.

Przez cały okres nauki, co miesiąc odbywać się będą także zajęcia z Zespołów wokalnych, gdzie pracować będziemy nad kompozycjami wielogłosowymi, które pozwalają na wykształcenie umiejętności harmonicznych, czytania materiału nutowego czy pracy nad jakością dźwięku. Ponadto program uzupełni cykl Warsztatów artystycznych, które będą wyjątkową okazją do spotkania oraz współpracy z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej i teatralnej.

Finałem pracy będzie przygotowanie koncertu. Na scenie wokalistom towarzyszyć będą zawodowi muzycy, konferansjer oraz zespół doświadczonych realizatorów. Będzie to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej widowni, a także przeżycia wspaniałej przygody scenicznej w warunkach profesjonalnych.

 

PROGRAM NAUCZANIA:

Emisja głosu - Kamil Baron, Joanna Możdżan

Konsultacje wokalne - m.in. Kamil Baron, Wioletta Białk, Daniel Cebula-Orynicz,  Kamil Franczak

Zespoły wokalne - Daniel Cebula-Orynicz

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE:

Improwizacja aktorska - Robert Talarczyk

Improwizacja wokalna - Anna Ruttar

Podstawy zasad muzyki - Kamil Baron

Piosenka aktorska - Maria Meyer

Podstawy realizacji dźwięku - Piotr Dziadkowiec

Śpiew metodą EVT (Estill Voice Training) - Kamil Dominiak

Chórki - Daniel Cebula-Orynicz

Metodyka śpiewu - Kamil Baron

Praca z sekcją akompaniującą - Dawid Makosz, Łukasz Dudek, Daniel-Cebula Orynicz, Damian Szajkowski  

 

Miesięczny plan zajęć:

4x 45 minut - Emisja głosu/Konsultacje wokalne

1x - Zespoły wokalne

1x – Warsztaty artystyczne

 

Koncert Finałowy II edycji Warsztatowego Studia Wokalnego odbędzie się

13 czerwca 2020 r., godz.19:00

Sala Widowiskowa-Chorzowskie Centrum Kultury