KALENDARIUM

10.12

18:00

Wernisaż malarstwa Eugeniusza Januszka pt. "Alchemia Wyobraźni"

Wernisaż oraz spotkanie z autorem prac odbędzie się 10 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Galerii Antresola.

Wstęp wolny

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl tel. 32 349 78 72

 

Eugeniusz Januszek, lekarz chirurg, obecnie emeryt, czas wolny wypełnia plastyką i fotografiką. Nie ilustruje otaczającego świata. Opisuje kolorem, fakturą, kompozycją swoje emocje, wrażliwość i wyobraźnię. Kieruje się intuicją podpartą wiedzą i doświadczeniem. Sztuka jest przecież wyrażaniem odczuć na które brak słów. Stosuje różne techniki i materiały, eksperymentuje z fakturą, materiałem i kolorem, tworząc głównie abstrakcje, asamblaże i kolaże. Do swej pracy sięga po klej, metal, tkaninę, wreszcie różne śmieci w tym złom elektroniczny, stąd niektóre prace nazywa art.-recyklingiem.

Stara się trafić do wyobraźni i zmusza do myślenia, i ew. do własnej interpretacji. Stosuje zasadę: obraz nie musi być piękny, ale przede wszystkim interesujący, intrygujący.

Inspiruje się malarstwem Tadeusza Kantora, Władysława Hasiora, Henryka Musiałowicza, Andrzeja Strumiłło. Należy do Chorzowskiej Grupy Plastycznej „Krajcok12”. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Między innymi: Indywidualna wystawa w MDK Batory, III Art.Passion Festival w Dabrowie Górniczej, II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda w Galerii Wilson, Konkurs Sztuki Nieprofesionalnej w Świetochłowicach Wieze KWK Polska (II- miejsce), dalej MDK w Mikołowie X Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej (nagroda Dyrektora), udział w Zabrskiej Wystawie na 100 lecie Ruchu Plastycznego na Śląsku. Ostatnio X Konkurs Sztuki Intuicyjnej im Juliusza Marcisza w Zabrzu (wyróżnienie).

 

*Wystawę można oglądć do 31.12.2019r.

Zapraszamy!