KALENDARIUM

11.11

18:00

Wernisaż wystawy Eugeniusza Helberta „21 kartek… z kajecika…”

Wstęp wolny

więcej informacji: barbara@chck.pl, 32 349 78 68

Eugeniusz Helbert to fotograf prasowy, dydaktyk, aktualnie związany z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Jest członkiem Fotoklubu RP, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Związku
Zawodowego Twórców Kultury. „21 kartek… z kajecika…” to jego najnowsza wystawa.

„Cykl zdjęć „z kajeciku”, to praktycznie pojedyncze realizacje, nie powiązane ze sobą przyczyną, czy skutkiem, w charakterze bardziej przypominające pracę rysownika, czy może nawet poety, który na zasadzie asocjacji z otoczeniem przekłada wizję otaczającego świata, na swój świat wewnętrzny.” - napisała o pracach składających się na ten zbiór Anna Wolska, kurator wystawy „21 kartek… z kajecika…” w Galerii Obok ZPAF w Warszawie.

- Forma moich zdjęć, fakt, że wszystkie są czarno-białe, wynika z wizji artystycznej, dzięki temu zmuszają do zastanowienia się nad nimi – tłumaczy Eugeniusz Helbert. - W przypadku „21 kartek… z kajecika…” kolorowe fotografie nie pasowałyby do treści.

Teraz realizacje Helberta trafią do Chorzowa. Wernisaż wystawy „21 kartek… z kajecika…” odbędzie się w piątek, 11 listopada o godzinie 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury. Wernisaż uświetni koncert pt. „Przeboje muzyki polskiej” w wykonaniu muzyków ze Stowarzyszenia Przyjaciół Filharmonii Śląskiej. Zdjęcia w CHCK będzie można oglądać przez tydzień, do 19 listopada. Potem trafią one do Sztygarki, gdzie pozostaną do końca roku.