KALENDARIUM

11.12

18:00

WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ PTTK "ŚLĄSKIE" - GALERIA ANTRESOLA

WSTĘP WOLNY

więcej informacji: barbara@chck.pl, tel. 32 247 39 58

Zamierzamy pokazać nasze województwo oczami członków Komisji Fotografii Krajoznawczej działającej  przy Chorzowskim Oddziale PTTK

Najmniej przetworzona fotografia to właśnie fotografia krajoznawcza. Pejzaż, architektura, przyroda, folklor to jej główne tematy. Skąd jej szczególna popularność wśród fotografujących członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego i jej sympatyków? Można powiedzieć, że spora część ludzi pragnie zatrzymać na dłużej przemijające chwile, to właśnie my robimy na swoich wędrówkach. Tu, na tej wystawie skupiamy się na terenie województwa Śląskiego, na tym co dla nas było fascynujące, niech ta wystawa będzie dowodem na to, że wystarczy wyjść za róg domu i odkrywać świat nas otaczający często nie zauważany i dlatego nie znany.

Wytworzeniu więzi emocjonalnej i organizacyjnej w tym środowisku służą różne inne formy i metody pracy jak: konkursy, przeglądy prac, wystawy fotograficzne, plenery szkoleniowe, zloty i spotkania. Na spotkaniach fotograficznych w chorzowskim oddziale PTTK mile widziani są wszyscy, którym fotografia krajoznawcza jest bliska. Liczy się pasja i postrzeganie świata, którymi dzielimy się wzajemnie z korzyścią dla wszystkich.

Mirosław Majewski