#Chwalimysię

Miło nam poinformować, że Chorzowskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego "Ojczysty – dodaj do ulubionych" na realizację działań popularyzujących polszczyznę. W procesie naboru do tegorocznej edycji programu złożono 392 wnioski a tylko 31 beneficjentów otrzymało dotację, dlatego jest się czym chwalić.

Nie możemy się już doczekać realizacji projektu!

Chcecie poznać historię kreteńskiej księżniczki i Dionizyjskiego Orszaku?

Zapraszamy Was na WIELKI POWRÓT spektaklu tanecznego "ORSZAK" na naszą scenę! Rezerwujcie w swoich kalendarzach datę - 28 marca i widzimy się ponownie z Studiem Tańca Tendi Suivant w ChCK. Bilety już w sprzedaży!

Premiera: 23.10.2022 ChCK
Choreografia i reżyseria: Krzysztof Konopka.

Przed nami wyjątkowy, instrumentalny koncert braci Stechek!

Koncert, który porusza do głębi serca, pobudza zmysły i zagląda w najdalsze zakamarki duszy. W rolach głównych Paweł Stechek – fortepian, akordeon oraz Piotr Stechek – skrzypce, dyduk, shakuhachi. Przedstawią Państwu muzyczną opowieść o sobie, o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata.

9 MAJA o godz. 19:00 w ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Radio Klang zawiesza swą działalność!

Przyjdźcie 24 marca o godzinie 20:00 do Sceny pod schodami w Chorzowskim Centrum Kultury. Wznieście wspólnie z nami toast za dźwiękowy, szalony czas i czule pożegnajcie z Klangianami największą, chorzowską rozgłośnię radiową. Szykujemy dla Was koncert specjalny, będą tańce i impreza. Może przed północą pojawi się konkurs karaoke? Kto wie?

Zapraszamy Was na Party pod hasłem Lejdi To-już-bylska!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W CHCK

To wielkie święto nie tylko aktorów, reżyserów, rzemieślników, promotorów i wszelkich pracowników teatrów. Z tej okazji na naszej scenie zagramy dla Was spektakl pt. "PRZYCISK" w wykonaniu Teatru Reduta Śląska z ChCK!

29 marca godz. 18:00
BILETY W SPRZEDAŻY!

#idzieNOWE w ChCK

Indian Dance Group Natarang zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tańcu indyjskim. Będziecie mieli możliwość poznania kultury i tańców kolorowych Indii, poznać podstawy tańca Bollywood oraz klasycznego tańca Kuchipudi, a także nauczyć się indyjskich gestów rąk "mudr". Warsztaty prowadzić będzie tancerka Zespołu Natarang - Magdalena Mazurek.
-> Start: Czwartek, 23.03.2023r. godz. 17:00-18:00, Chorzowskie Centrum Kultury, sala baletowa
-> Koszt: 40 zł/miesiąc - płatności za dany miesiąc prosimy dokonywać w kasie biletowej ChCK
-> Pierwszy sezon warsztatów będzie trwał do końca czerwca (29.06)
-> Na zajęcia prosimy przyjść w wygodnym stroju, tańczymy boso
-> ZAPISY: nataranggroup@gmail.com

Zajęcia gry na skrzypcach w ChCK

Chcesz spełnić swoje marzenie z dzieciństwa lub widzisz, że twoje dziecko chętnie rwie się do muzyki! Skrzypce są pięknym instrumentem o wyjątkowym dźwięku. Zapraszamy młodzież, dzieci i dorosłych na indywidualne zajęcia gry na skrzypcach METODĄ SUZUKI.

Więcej informacji i zapisy: beata@chck.pl, tel. 32 349-78-78
21.03/// godz. 18:00

Wernisaż wystawy Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok'12 - "Siła spójności”

Wstęp wolny

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl tel. 32 349 78 62
Centrum animacji

Zapraszamy całe województwo Śląskie i nie tylko na koncert O.S.T.R.!

Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.... Zróbcie dla Adama jakiś hałas i wbijajcie na koncert!
Data: 31.03.2023
Miejsce: Chorzowskie Centrum Kultury
Start: 19:00
Bilety: 60 PLN

KONCERTOWA SCENA POD SCHODAMI CHCK

Gitara i bas, organicznie sprzężone w akustycznym brzmieniu.
Olaf Absalon i Paweł Łamik prezentują własne, polskie piosenki i utwory instrumentalne, stylistycznie utrzymane w klimacie SingerSongwriter. Ich muzyka to akustyczna fuzja, czerpiąca ze źródeł rocka i jazzu, sprawnie łącząca elementy bluesa i kierunków latynoskich.
Minimalny skład, przejrzyste brzmienie, autentyczny przekaz.

3 KWIETNIA GODZ. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

NOWA WYSTAWA W GALERII ANTRESOLA

"Siła spójności” to nazwa kolejnej wystawy Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12, w skład której wchodzi ponad dwudziestu artystów amatorów. Grupa aktywnie działa w świecie sztuki poprzez uczestnictwo w licznych konkursach i przeglądach; wielu jej członków jest laureatami nagród. Również i w tym roku Krajcok’12 przygotował dla Nas wiele ciekawych wrażeń artystycznych.

Wystawę można oglądać do 11 kwietnia 2023 w Galerii Antresola ChCK.
24.03/// godz. 20:00

Koncert Radia Klang w Scenie pod Schodami

24 marca 2023 godz. 20:00
Koncert w Scenie pod Schodami

więcej informacji:
barbara_g@chck.pl tel 32 349 78 69
wstęp wolny
Centrum animacji
PARTNERZY CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY