24.09

17:00

Bajka dla dzieci "Wielka zagadka Misia Uszatka" - scenariusz: Maciej Wojtyszko, reżyseria:Janusz Michalik

bilety:
parter:20 PLN/15 PLN z Kartą Bajtel
balkon:15 PLN/10 PLN z Kartą Bajtel

więcej informacji i rezerwacja biletów:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/65/63

Maciej Wojtyszko

WIELKA ZAGADKA MISIA USZATKA
 

Inspiracją do powstania sztuki była postać Misia Uszatka, stworzona przez Czesława Janczarskiego (autora) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustratora),  będąca klasyką polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Autor sztuki, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru. 
To opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni

i pomaganiu.

 

Miś Uszatek bardzo lubi gry zainstalowane na telefonie. Ta rozrywka przesłania mu cały świat. Nie chce spotykać się ze znajomymi. Kiedy przyjaciele przynoszą specjalnie dla niego upieczony tort, chętnie zjada kawałek, ale szybko wraca do swojego ulubionego zajęcia. Pajacyk, Zajączki i Słoń decydują się zabrać misia do lekarza. Stary Wróbel znajduje radę, ale by leczenie się udało, trzeba obmyślić sprytny plan, dzięki realizacji którego Uszatek odkryje świat o wiele piękniejszy od wirtualnej rzeczywistości.

 

 Zapraszamy na najnowszą 362. premierę Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, w 101. sezonie jego działalności. Barwny, pełen muzyki spektakl familijny dla najmłodszych widzów, ale również dla widzów dorosłych, którzy z sentymentem zechcą spotkać się z bohaterem swoich dobranocek i jego sympatycznymi przyjaciółmi.

 

Spektakl trwa ok. 55 minut