ChCK online

SCENA POD SCHODAMI ZAPRASZA

Poznajecie tę przestrzeń? Wyjątkowe miejsce na mapie Chorzowa! MIEJSCE przeznaczone na KULTURĘ i SZTUKĘ a także dla osób lubiących miło spędzić czas na rozmowie przy filiżance kawy czy herbaty. Zapraszamy wszystkich do SCENY POD SCHODAMI w ChCK To miejsce jest dla Was! #scenapodschodami

KINO GRAJFKA ZAPRASZA

Kino za Rogiem Grajfka powstało z tęsknoty za wspólnym przeżywaniem historii pokazywanych na ekranie. Zapraszamy Cię do tego kameralnego miejsca, gdzie oprócz zróżnicowanego repertuaru filmowego mieści się Mediateka - przestrzeń edukacyjna w oparciu o cyfrowe technologie. -> http://kino.chck.pl

Relacja z przyłączenia Kina Grajfka w Chorzowie do sieci Kin za Rogiem

________________________________________________________________________________________

Poznajcie projekt 'KulturOK'

Słyszeliście już o grupie "KulturOK" działającej w piwnicy Chorzowskiego Centrum Kultury? Jeśli nie, to koniecznie zobaczcie pierwszy film prezentujący efekty naszej współpracy!

KulturOK to... ◾️ młodzi artyści ◾️ osoby z chęcią działania ◾️ miejsce spotkań ◾️ próby zespołów i grup artystycznych. Spotkania młodzieży odbywają się co tydzień w piątki, a oni cały czas mają niewyczerpaną ilość pomysłów na nowe projekty i działania.

________________________________________________________________________________________

PIERWSZA GALA RADIA KLANG Z CHCK

Radio Klang to kulturalne radio internetowe z siedzibą w Chorzowskim Centrum Kultury. Działa w rozproszonym modelu nadawania – na żywo ze studia w Chorzowie oraz zdalnie z domów. To klangowanie z każdego miejsca w Polsce i za granicą! Jest to radio skupione na autorskich audycjach, słownej ekspresji, mówiące zróżnicowanym głosem. Jego misją jest prezentowanie młodych twórców, łączenie pokoleń i budowanie lokalnego archiwum dźwiękowego. Antena jest laboratorium dźwiękowym otwartym na eksperymenty.

Do ucha start -> https://radioklang.pl/

________________________________________________________________________________________

SPEKTAKLE ON-LINE

SPEKTAKL PT. "STARY KLAMOR W DZIADKOWYM SZRANKU" W WYKONANIU TEATRU REDUTA ŚLĄSKA, REŻYSERIA: IWONA WOŹNIAK

Inspiracją do tworzenia scenariusza stała się wyjątkowo ciekawa i poczytna pozycja literatury pt. „Drach”, której autorem jest Szczepan Twardoch. Akcja i tematyka spektaklu  jest mocno osadzona w problematyce i historii naszych śląskich rodzin, opowiadana z perspektywy młodego inteligenta, który zatracił swoją tożsamość. Zadaniem  spektaklu jest sprowokowanie  widza do odpowiedzi na pytanie dokąd zmierzamy i jaki jest dzisiejszy Ślązak z miasta? Mimo iż większość dialogów jest wypowiadana gwarą to sztuka jest przejrzysta i zrozumiała  nie tylko dla śląskiej widowni.

BAJKA MUZYCZNA PT."KRÓL BUL" W WYKONANIU ZESPOŁU TEATRALNEGO "ZWIERCIADŁO"

„Zwariuję! Stanę na głowie, zjem berło i zacznę kicać!”.Czy przystoi królowi tak się zachowywać? Jednak kiedy boli ząb, różne dziwne pomysły przychodzą człowiekowi do głowy, a gdy cierpi król, sprawy królestwa przybierają naprawdę zły obrót. Kto poprawi  władcy zły nastrój i uleczy jego chory ząb? O tym  przekonacie się, oglądając bajkę muzyczną  pt. „Król Bul” w wykonaniu Zespołu Teatralnego„Zwierciadło”.Ta pełna humoru i zabawnych piosenek opowieść rozbawi nawet największego smutasa.

________________________________________________________________________________________

#idzieNOWE W CHCK

"CUDOWNA LAMPA ALADYNA" /// KULISY SPEKTAKLU

„Cudowna lampa Aladyna” to opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. 

To produkcja dla całych rodzin, która zrealizowana została z wyjątkowym realizacyjnym rozmachem. Wszystko pięknie zatańczone i oprawione w barwną, niezwykle widowiskową scenografię.

Spektakl "CALINECZKA" w wykonaniu Zespołu Teatralnego Zwierciadło /// MAKING OFF

Jak wyglądały przygotowania do spektaklu oraz co o sztuce mówią sami twórcy? Zapraszamy do obejrzenia /Making off/ z planu. Życzymy miłego oglądania i widzimy się na spektaklach w ChCK!

„Calineczka” to pogodny spektakl w baśniowym klimacie, z wpadającymi w ucho piosenkami i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi.

Wywiad Krzysztofa Knasa z Barbarą Michalik i Mirosławem Neinertem

Zapraszamy serdecznie na rozmowę Pani Barbary Michalik (Teatr Reduta Śląska) z Mirosławem Neinertem (Teatr Korez) oraz Krzysztofem Knasem (Chorzowianin). Nagranie zostało zarejestrowane podczas próby czytanej do spektaklu "Bleee" w Chorzowskim Centrum Kultury.

Z cyklu "ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY"

28 lutego 2017 roku odbyła się inauguracja nowego projektu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Chorzów oraz Chorzowskiego Centrum Kultury: "Ze sztuką mi do twarzy". Autorką scenariusza spotkań jest Nina Siwy, która wprowadza naszych widzów w magiczny świat literatury i muzyki.