27.08

19:00

18. Chorzowski Teatr Ogrodowy-spektakl "Satyra na sztukę współczesną" w wykonaniu Teatru Nie Do Wiary z Pyskowic, scenariusz i reżyseria:Agata Przewieźlik.

bilety:
parter: 20 PLN
balkon: 15 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/65/63

Satyra na sztukę współczesną

 

scenariusz, reżyseria, scenografia: Agata Przewieźlik

muzyka: Daniel Misiak

na scenie: Daniel Misiak, Żaneta Kiełczewska, Paulina Rekus, Małgorzata Diduszko, Julia Kamińska, Aneta Staszewska

reżyseria światła: Sergiusz Brożek

czas trwania spektaklu: 90 minut

 

 

Bazgroły na obrazie, które uznane są za dzieło sztuki? O co w tym chodzi? Czy taki obraz może stworzyć każdy? Tego widzowie dowiedzą się oglądając Satyrę na sztukę współczesną. Podczas spektaklu w specyficznych okolicznościach powstaje obraz przedstawiający coś bliżej nieokreślonego. Dzieło wywołuje lawinę domysłów, dyskusji i drwin.

Główny bohater sztuki, Tymon Tymonowicz to artysta, którego codzienność jest wyjątkowo niecodzienna. Odwiedzają go w pracowni „dziwaczne” osoby; niespełniona poetka, która pisze o wszystkim i o niczym jednocześnie, bo, jak twierdzi: „krytykom nic się nie podoba”, jest też młoda aktorka, która za wszelką cenę chce zrobić oszałamiającą karierę, a z konieczności gra w reklamach i serialach paradokumentalnych oraz była piosenkarka, gwiazda lat 90-tych, która lata sławy ma już za sobą, co jest jedną z przyczyn jej przewlekłej depresji. W pracowni artysty bywa też regularnie pani sprzątaczka, która pod względem mentalnym i wizualnym znacznie odbiega od pozostałych postaci spektaklu i kompletnie nie rozumie skomplikowanego świata artystycznych osobowości.

Czas upływa Tymonowi głównie na rozmowach z przyjaciółmi wśród szklaneczek i buteleczek wypełnionych alkoholem. Alkohol stanowi skuteczne źródło pocieszenia dla całej grupy, lecz stwarza pewną niedogodność. Po alkoholu „urywa się film”…