GRAM I JA! - nauka gry na instrumentach muzycznych dla dzieci od 5 roku życia!

Nauka gry na instrumentach muzycznych, dla dzieci od 5 do 8 lat. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było!

Nauka gry na instrumentach muzycznych, dla dzieci 5-8 lat.

 

“Co jest ważne, gdy uczymy dziecko gry na instrumencie? – Aby muzyka sprawiała mu przyjemność. Aby czuło, że to co tworzy ma muzyczny sens.” Edwin E. Gordon

Dlatego właśnie nasz autorski program grupowej nauki gry na instrumencie prowadzony jest w oparciu o innowacyjną i najbardziej efektywną teorię MUSIC LEARNING THEORY prof. Edwina Eliasa Gordona.

Podczas zajęć dzieci doświadczają muzyki w różnorodny sposób – śpiewają melodie i recytują rytmiczanki, powtarzają motywy, czyli muzyczne słowa, poruszają się w pulsie i realizują ciekawe rytmy. Wszystko po to, aby rozwijały swoje zdolności tonalne i rytmiczne oraz nabywały umiejętności, które następnie wykorzystują w czasie gry na wybranym instrumencie.

Od początku nauki wykonujemy muzykę ze zrozumieniem, rozwijamy pamięć muzyczną i zdolność improwizacji, a także komponujemy własne utwory!

Uczymy w małych grupach 3-4 osobowych. Dzięki temu dzieci od początku nauki mają możliwość zespołowego grania, czyli współtworzenia muzyki z innymi przy jednoczesnym bliskim kontakcie z nauczycielem.

Zapraszamy do grup wiekowych 5-6 i 7-8 lat z wybranym instrumentem: pianino, flet prosty, instrumenty perkusyjne.

 

ZAJĘCIA PROWADZI:

Monika Schneider – pedagożka, flecistka, założycielka Twórczej Akademii Muzyki, certyfikowana instruktorka zajęć umuzykalniających według teorii E.E.Gordona, z zamiłowaniem rozwijająca zdolności muzyczne najmłodszych

 

GRAFIK ZAJĘĆ:

Ustalany zostanie na bieżąco z osobami zainteresowanymi.

Grupy ruszają od października. We wrześniu zapraszamy na spotkania i zajęcia próbne w grupach ogólnomuzycznych, podczas których oceniony zostanie aktualny poziom umiejętności muzycznych dziecka, a następnie wspólnie wybierzemy odpowiednią dla dziecka grupę oraz instrument.

Więcej informacji na stronie: Nauka gry na instrumencie - Twórcza Akademia Muzyki (tworczaam.pl)

Zapisy: 734 474 076 – Monika Schneider