#idzieNOWE w ChCK

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY:
07/06/24 19:00  https://tiny.pl/dc135
08/06/24 15:00  https://tiny.pl/dc134
08/06/24 19:00  https://tiny.pl/dc136
 
REŻYSERIA – Tomasz Owczarek i Maciej Mendyka
SCENARIUSZ – Jan Naturski i Tomasz Owczarek
KOORDYNACJA CHCK – Natalia Gruszczyńska
PRODUKCJA – Chorzowskie Centrum Kultury
 
Jest 31 października, w teatrze trwa próba do nowego musicalu. Atmosfera jest napięta, mnożą się problemy i konflikty, jutro wszyscy rozjadą się na groby bliskich... 
Breaking news. Dowiadujemy się, że Planetoida AP-1813 zmieniła trajektorię lotu. Ciało niebieskie, pędzi z prędkością 30 tysięcy kilometrów na godzinę przez przestrzeń kosmiczną, wejdzie w kurs kolizyjny z Księżycem, eksplodując i rozrywając go na kawałki! Część satelitów spada i płonie w atmosferze, część wypada z orbity, a w wypadku innych następują spięcia w ich układach scalonych. Panika opanowała całą planetę, część ludzi bawi się na gigantycznych imprezach, inni dają upust swoim kryminalnym instynktom. Centra największych miast płoną, samowolne bojówki grasują i walczą między sobą. Koniec świata przypomina najkrwawsze konflikty w historii, narastająca panika wzmaga agresję. Telefony nie działają, nie ma możliwości, żeby pożegnać się z bliskimi. Pracownicy teatru barykadują się w budynku, zamierzają tutaj spędzić swoje ostatnie chwile. Duża część ludzkości nie dożyje końca świata...
Jakie tajemnice skrywają nasi bohaterowie? Jak zamierzają przeżyć swoje ostatnie chwile? Kto jeszcze niespodziewanie pojawi się w teatrze?  
Żeby poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na najnowszy spektakl Teatru STEP Tomasza Micha. Musical ĆMA, jak w tragedii antycznej, zachowuje jedność: czasu, miejsca i akcji, przez co atmosfera robi się gorąca jak wulkan. 
Tytułowa ĆMA to symbol śmierci i przemijania. Ten nocny motyl odzwierciedla ludzką duszę, która uwolniona od trosk ziemskiej egzystencji wzlatuje ku niebu, gdzie czeka ją nowy początek – życie wieczne.
"Ziemia zmarznięta, krok wędrowców pęta. Nie zobaczą drogi końca, ani słońca ani księżyca".
J.R.R. Tolkien