III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Przesłuchania I etapu III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka
28 grudnia 2022 r. godz. 10:00
Chorzowskie Centrum Kultury

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy zespołu „Mazowsze”. Twórcom tego przedsięwzięcia przyświecała idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów „Mazowsza”, ale również przybliżenie sylwetki patrona Konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 12 grudnia 2022 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:  mazowsze.waw.pl

W obecnym roku rozpoczyna się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Harmonogram wydarzenia przewiduje trzy etapy. Przesłuchania pierwszej części Konkursu zostaną przeprowadzone w blisko pięćdziesięciu ośrodkach lokalnych. Przesłuchania w Chorzowskim Centrum Kultury odbędą się 28.12.2022 r. o godzinie 10.00. Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza udostępnionego na stronie Konkursu. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze” z podanej listypiosenek. Na zmagania drugiego etapu zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostaną zaproszeni do wyznaczonych ośrodków makroregionalnych. Trzeci i zarazem ostatni etap, odbędzie się w Karolinie, siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach pod Warszawą. Konkurs od początku miał na celu rozśpiewanie całej Polski, dlatego uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+ lat. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do pierwszego etapu. Laureatów poznamy w październiku 2023 r. podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie.

Rejestracja uczestników: https://mazowsze.waw.pl/etap-i

REGULAMIN KONKURSU

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, u źródeł swego powstania, był odpowiedzią na reakcje publiczności, która podczas każdego koncertu „Mazowsza” śpiewała i nuciła mazowszańskie piosenki. Delikatny szmer z widowni towarzyszył „Mazowszu” od zawsze. Publiczność śpiewała nie tylko znane powszechnie hity, ale również te mniej znane i rzadziej śpiewane piosenki. Powstał zatem pomysł, aby to śpiewanie usystematyzować i rozpowszechnić w formule Konkursu. – Można powiedzieć, że pomysłodawcą Konkursu byli odbiorcy tego, co „Mazowsze” robi od ponad 70. lat - mówi Jacek Boniecki, dyrektor zespołu. – Zachowanie publiczności skłoniło nas do refleksji, że skoro widzowie tak dobrze znają ten repertuar, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego nie zaprosić do wspólnego śpiewania w konkursie?