KALENDARIUM

Lekki Teatr Przenośny

dla osób od 18 r.ż.

Opiekun artystyczny: Mirosław Orzechowski

Termin zajęć: wtorek i piątek, godz.17.00- 21.00

odpłatność: 55 zł/msc.

Zapisy na sezon 2022/2023 pod numerem telefonu 32 349 78 85


Szczegółowe informacje można również znaleźć na stronie Lekkiego Teatru Przenośnego: www.lekkiteatrprzenosny.pl

W połowie września po wakacyjnej przerwie wraca na trzecie piętro Chorzowskiego Centrum Kultury Lekki Teatr Przenośny. Jest on szczególnym zjawiskiem. Pojawiają się w nim osoby w najróżniejszym wieku i o najróżniejszych uzdolnieniach. Nie ma żadnych castingów, nie wybiera się najlepszych, przygotowanych gdzie indziej, aby z nimi zrealizować jakiś projekt. Przyjść może każdy, a jedynym kryterium jest chęć podjęcia systematycznego wysiłku. Kto się zdecyduje, może się tu zdobyć umiejętności sceniczne w dostępnym mu zakresie i wystąpić przed publicznością. I to jak wystąpić. W ciągu sześciu lat działalności LTP w Chorzowie jego wychowankowie  zdobyli 220 nagród w różnych konkursach recytatorskich, w tym wiele laurów na etapach ogólnopolskich, przygotowali 6 pełnowymiarowych spektakli, uczestniczyli w większych przedsięwzięciach wraz z innymi grupami ChCK, oraz imprezach okolicznościowych, pokazali się łącznie 60 razy.

Najważniejsze jest jednak to, że celem nie jest tutaj szybki i jednorazowy rezultat, ale wieloletnia praca nad językiem, pewnością siebie i swobodą zachowania w publicznym wystąpieniu, nad ogólną wiedzą uczestników ale również nad odpowiedzialnością i zespołowością działań.

Na zajęciach LTP spotykają się miłośnicy sztuki scenicznej w zróżnicowanym wieku. Najmłodsi mają 7-8 lat, najstarsi 50 i więcej. Przychodzą tutaj rodzice i dzieci, przychodzą, żeby przełamać swoje opory przed mówieniem do innych, obcych, żeby zrealizować swoje dawne marzenia albo żeby sprawdzić, czy nadają się do zawodu aktorskiego. Wreszcie, co nie mniej ważne, przychodzą, bo lubią się ze sobą spotykać.

Każdy uczestnik zajęć jest traktowany indywidualnie, według autorskiego programu dwojga prowadzących: Teresy Adamkiewicz i Mirosława Orzechowskiego. Jeśli ktoś ma wolę, czas i traktuje teatr jako niezobowiązujące hobby, serdecznie zapraszamy!
.