#LUDZIEzGrajfką

Zapraszamy na kolejne spotkanie w tym roku w ramach cyklu Ludzie z Grajfką – tym razem będziemy gościć Aleksandrę Hamkało (odtwórczynię roli w filmie „Gotowi na wszystko. Exterminator”)
Spotkanie tradycyjnie poprowadzi dla Państwa Agata Śliwa.
Po spotkaniu projekcja filmu.

Aleksandra Hamkało: Polska aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Przed kamerą zadebiutowała w wieku trzech lat w reklamie totolotka. Jako dziecko zagrała w filmach „Odlotowe wakacje” (1999) oraz w jednym z najciekawszych reżyserskich debiutów 2011 roku „Jutro będzie niebo”. Zagrała w filmach: „Out of Reach” (2004), „Sala samobójców” (2011), „Big Love” (2012). Rozgłos przyniósł jej również odważny występ w wideoklipie grupy „Behemmot” do piosenki „Ov Fire And The Void”. Aleksandra Hamkało występuje także w serialach telewizyjnych.
O filmie: Piątka przyjaciół chciała przed laty wstrząsnąć polską sceną metalową jako zespół Exterminator, jednak czas pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Dawny lider zespołu Marcyś pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z dziewczyną. Wirtuoz gitary Lizzy jest szeregowym pracownikiem banku. Basista Jaromir codziennie podbija kartę w fabryce, gdzie zarabia na utrzymanie żony i trójki dzieci. Perkusista Makar przebywa w zakładzie psychiatrycznym, a ostatni członek zespołu Cypek zginął tragicznie na budowie w Anglii. I pewnie ich życie toczyłoby się utartymi torami kolejne lata, gdyby nie pani burmistrz, która obiecuje wesprzeć dawnych przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.
Kultura na prowincji pokazana w krzywym zwierciadle, celne obserwacje obyczajowe, świetne aktorstwo i bardzo dużo dobrej muzyki – jedna z najlepszych polskich komedii ostatnich lat.
 
Bilet w cenie 20 zł

	<br class=