24.09

10:00

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - CZYLI MUZYKA, RUCH I ZABAWA

Koncerty gordonowskie dla najmłodszych. "CZY MALUCHY LUBIĄ JAZZ? JAZZ FAJNY JEST"

bilety:
20 PLN dziecko
25 PLN dorosły

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

Maluchy w krainie dźwięku” - czyli muzyka, ruch i zabawa

koncerty gordonowskie dla najmłodszych!

"Czy maluchy lubią jazz? Jazz fajny jest!"

24.09.2023

Po sukcesie i niezwykle ciepłym przyjęciu premierowego koncertu dla najmłodszych pt. MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU,  Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny w ramach tego cyklu koncertów umuzykalniających.

24 września o godz. 10.00 MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU zagrają koncert zatytułowany: "Czy maluchy lubią jazz? Jazz fajny jest!"

Propozycja ChCKu skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

Propozycja koncertów skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona -  muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.

„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i  wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze - na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi  Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, animacje.