17.12

16:00

Muzyczny wehikuł czasu - rok 1987/Michael Jackson „Bad”/ KINo GRAJFKA

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują

Muzyczny wehikuł czasu - rok 1987
16.00 – Michael Jackson „Bad”
18.00 – U2 „Joshua Tree”
20.00 – Depeche Mode „Music for the Masses”

Trzy ważne płyty z 1987 roku, które stworzyli ważni artyści lat osiemdziesiątych: Michael Jackson, U2, Depeche Mode. T1 oraz Immersion – dwa modele gramofonów od gliwickiej firmy BennyAudio będące ukoronowaniem sztuki odtwarzania dźwięku. Zestaw kolumn Coax 611 szwajcarskiej firmy Piega o bardzo wysokiej kulturze technicznej. Oprócz tego opowieści o muzyce, artystach i o kolorowych latach osiemdziesiątych. A na deser trochę nauki o igłach gramofonowych i płytach winylowych prosto ze zdjęć ze skaningowego mikroskopu elektronowego. Czy wiecie, że pierwszego zapisu dźwięku dokonano w roku 1860?

bilety: 10 PLN/ 15 PLN w dniu imprezy
Więcej informacji: barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72/63/65

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują

Muzyczny wehikuł czasu -  rok 1987

W ramach muzycznej podróży do roku 1987, zaprezentujemy płyty z tamtego okresu, wykonawców mających ogromny wpływ na rynek muzyczny. W studyjnych warunkach kina „Grajfka” odtworzymy winyle na unikalnym gramofonie BennyAudio Immersion, a za sprawą programu „Zobaczyć dźwięk” z cyklu „Nauka z Kulturą” realizowanego przez Centrum Kultury Sudenckiej Mrowisko Politechniki Śląskiej, dowiemy się (i zobaczymy!), jak to wszystko razem działa. Audycje ilustrowane będą m.in. zdjęciami wykonanymi na  mikroskopie elektronowym skaningowym.

Prowadzenie Bogusław Ziębowicz (Vinylhouse)

Michael Jackson BAD

Piąty najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Został sprzedany na świecie w ilości 45 milionów egzemplarzy. Jackson wraz z tym albumem ustanowił kolejne rekordy, stając się pierwszym artystą, który umieścił pięć piosenek z jednego albumu na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Biloboard.