17.12

18:00

MUZYCZNY WEHIKUŁ CZASU - ROK 1987/U2 „Joshua Tree”/ KINO GRAJFKA

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują

Muzyczny wehikuł czasu - rok 1987
16.00 – Michael Jackson „Bad”
18.00 – U2 „Joshua Tree”
20.00 – Depeche Mode „Music for the Masses”

Trzy ważne płyty z 1987 roku, które stworzyli ważni artyści lat osiemdziesiątych: Michael Jackson, U2, Depeche Mode. T1 oraz Immersion – dwa modele gramofonów od gliwickiej firmy BennyAudio będące ukoronowaniem sztuki odtwarzania dźwięku. Zestaw kolumn Coax 611 szwajcarskiej firmy Piega o bardzo wysokiej kulturze technicznej. Oprócz tego opowieści o muzyce, artystach i o kolorowych latach osiemdziesiątych. A na deser trochę nauki o igłach gramofonowych i płytach winylowych prosto ze zdjęć ze skaningowego mikroskopu elektronowego. Czy wiecie, że pierwszego zapisu dźwięku dokonano w roku 1860?

bilety: 10 PLN/ 15 PLN w dniu imprezy
Więcej informacji: barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72/63/65

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują

Muzyczny wehikuł czasu -  rok 1987

W ramach muzycznej podróży do roku 1987, zaprezentujemy płyty z tamtego okresu, wykonawców mających ogromny wpływ na rynek muzyczny. W studyjnych warunkach kina „Grajfka” odtworzymy winyle na unikalnym gramofonie BennyAudio Immersion, a za sprawą programu „Zobaczyć dźwięk” z cyklu „Nauka z Kulturą” realizowanego przez Centrum Kultury Sudenckiej Mrowisko Politechniki Śląskiej, dowiemy się (i zobaczymy!), jak to wszystko razem działa. Audycje ilustrowane będą m.in. zdjęciami wykonanymi na  mikroskopie elektronowym skaningowym.

Prowadzenie Bogusław Ziębowicz (Vinylhouse)

U2 JOSHUA TREE

Płyta to pierwszy duży i jak do tej pory największy sukces komercyjny U2. Do dzisiaj sprzedano ponad 16 milionów egzemplarzy tej płyty, a takie utwory jak With or without you czy I still haven't found what I'm looking for przez wiele miesięcy zajmowały pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. W przypadku tej płyty, obok sukcesu kasowego zespół odniósł ogromny sukces artystyczny. Wielu krytyków uważa Joshua Tree za największy album U2 w historii.