28.09

19:30

Ruf’s Blues Caravan 2023

bilety: 60 PLN do 31 sierpnia
wrzesień 70 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
damian@chck.pl, 32 349 78 70/63/65

Trzy gitary i trzy głosy — to już 18. edycja projektu Ruf's Blues Caravan, który wyruszył w trasę w połowie lutego 2023 roku. To kontynuacja tradycji zapoczątkowanej w 2005 roku, kiedy Thomas Ruf, założyciel działającej na całym świecie niemieckiej wytwórni płytowej Ruf Records, wpadł na pomysł aby wysłać we wspólna trasę koncertową trzy artystki związane wtedy z jego wytwórnią: Sue Foley, Candye Kane i Anę Popovic. Tym razem w składzie Blues Caravan znajdą się gitarzyści: teksańska bluesrockowa Ally Venable, urodzony w Chicago berlińczyk Will Jacobs i Ashley Sherlock z Manchesteru w Wielkiej Brytanii, wspierani na scenie przez doświadczoną sekcję rytmiczną w osobach basisty Rogera Innissa i perkusisty Denisa Palatina.

Ally Venable miała zaledwie 19 lat, kiedy „Texas Honey”, jej debiutancki album dla Ruf Records, trafił do sprzedaży w 2019 roku i wraz ze swoimi ówczesnymi koleżankami z wytwórni, Iną Forsman i Katariną Pejak, zagrała swoją pierwszą trasę koncertową Blues Caravan. W 2021 roku pojawił się jej drugi album studyjny dla Ruf Records, zatytułowany „Heart Of Fire”, a album numer trzy jest obecnie w trakcie tworzenia i ma zostać wydany w 2023 roku. Ponadto ta gitarzystka i piosenkarka z Kilgore we wschodnim Teksasie wystąpiła jako gość specjalny na innym wydawnictwie Rufa, albumie Mike'a Zito „Rock'n'Roll: A Tribute To Chuck Berry”, dołączając do Zito przy klasyku Berry „School Days”. „Kiedy gram na żywo, chcę łączyć się z ludźmi i pozwolić im zapomnieć o swoich problemach” - tak Ally Venable mówi o tym, co chce osiągnąć na scenie.

Will Jacobs pochodzi z amerykańskiej metropolii, której nazwa kojarzy się z bluesem jak żadna inna: Chicago, gdzie w latach 50. XX wieku Muddy Waters, Howlin' Wolf czy Willie Dixon zelektryzowali country bluesa z Południa (z którego wcześniej wyemigrowali). Will również pozostawił swój muzyczny odcisk palca w klubach bluesowych w swoim rodzinnym mieście, zanim przeniósł się do stolicy Niemiec, Berlina, gdzie mieszka do dziś. Choć jego debiutancki album „Goldfish Blues” jest wyraźnie zakorzeniony w gatunku o tej samej nazwie, Jacobs jednocześnie przyprawia swoje autorskie brzmienie wpływami innych gatunków. O swoim albumie mówi: „Opisałbym tę muzykę jako funkowe bluesowe przeżycie”.

Ashley Sherlock to mieszkający w Manchesterze piosenkarz i gitarzysta, którego kariera muzyczna rozpoczęła się od występów solowych. Zapytany o główne inspiracje, cytuje Jeffa Buckleya, The Marcus King Band, The Cadillac Three, Gary'ego Clarka Jr i Chrisa Stapletona. Po wielu solowych koncertach zdecydował się w 2017 roku założyć bluesrockowe power trio, z którym do tej pory nagrał dwie EP-ki i kilka singli. Jego debiutancki album dla Ruf Records ma ukazać się w 2023 roku. O Blues Caravan mówi: „Ta trasa koncertowa to coś, w czym chciałem wziąć udział już od jakiegoś czasu. Nie mogę się doczekać, kiedy w nią wyruszę i będę się dzielił moja muzyką!”


Filmy: