samoVolka - Festiwal Animacji na ulicy Wolności

Jako instytucja kulturalna wychodzimy poza nasze mury na główną ulicę naszego miasta, aby kultura stała się bliższa każdemu. 

Festiwal Animacji na ulicy Wolności ma na celu wyjście ludzią na przeciw, chcemy pokazać, żę sztuka nie musi ograniczać się tylko do teatrów i sztywnych ram. SamoVolka zmienia centrum miasta w scenę, gdzie w  programie znajdzie się zarówno wernisaż, warsztaty, animacje, prezentacje a także wspaniałe koncerty.

Skierowany jest dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń pokoleniowych, klasowych czy nawet upodobaniowych, bo każdy ma możliwość znaleźć tam coś dla siebie. 

Odbywa się się co roku w czerwcu na ulicy Wolności. 

Wydarzenia festiwalu są tak zaprojektowane aby czynny udział mogli wziąć w nich mieszkańcy. Nie tylko jako widzowie, ale uczestnicy realizacji ulicznych jak flash-mob, wspólny taniec. Stąd liczne warsztaty, animacje, prezentacje. Festiwal łączący w sobie różne sztuki: taniec, plastykę i muzykę. A przy współpracy z chorzowskimi gastronomami w strefie ducha i ciała można dodatkowo odpocząć oraz coś zjeść.

W pierwszej edycji w 2016 r. zaprezentowali się: Teatr Ognia, Koncert na Cewkach Tesli, Ages, Chosovi, Funk Da System i gwiazda imprezy: Łąki Łan.

W 2017 r. odbyły się koncerty: Reggaeside, East West Rockers oraz Koncert na Ścianie.