Sąsiedzki Festiwal Filmowy „Vive la Cwajka”

Spotkania w plenerze, w jednej z dzielnic naszego miasta, gdzie mozna zobaczyć dobre kino, poodpoczywać na leżakach oraz zapewnić atrakcje najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. 

Projekt ma na celu wyjście na przeciw mieszkańcom Chorzowa Drugiego, zintegorwania środowiska sąsiedzkiego, wspólne zabawy z dziećmi, edukacyjne spotkania z miejscową policją a także zarażenie ludzi dobrym kinem. 

Skierowany jest do mieszkańców głównie Chorzowa drugiego bez względu na wiek, ale ze względu na impreze plenerową nie ma żadnych ograniczeń uczestnictwa w projekcie. 

Projekcje i realizacja projektu odbywa się w każde wakacje. 

https://www.youtube.com/watch?v=oJxKs1zGzSw

Każda projekcja poprzedzona była licznymi atrakcjami skierowanymi głównie do najmłodszych Chorzowian. W związku z tym również (z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie) odbywają się spotkania edukacyjne. Wygodne miejsca do oglądania filmu za sprawą Chorzowskiego Centrum Kultury to leżaki, które stały się rozpoznawalną częścią imprezy. Festiwal połączył działania organizatorów, dla których wydarzenia społeczne oraz wydarzenia kulturalne stały się kluczem do zrealizowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w samym sercu naszego miasta. W projekt zaangożowało się wiele instytucji tj;  Urząd Miasta Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Komenda Miejska Policji,  Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów i Chorzowską Spółdzielnie Mieszkaniową.