SCENA POD SCHODAMI

„Scena pod schodami” to wyjątkowe miejsce na kulturę w Chorzowie.

To miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

_____________________________________________________________________________

Śledźcie repertuar Sceny Pod Schodami na 2022 rok, bo szykujemy dla Was ciekawe i kulturalne wydarzenia:

23.09.2022 godz. 18:00 - NA DOBRY POCZĄTEK. BARTOSZ LISTWAN - KONCERT

Zapraszamy Państwa na niezwykły koncert, składający się z pięknych piosenek w wyjątkowym wykonaniu. Autorem i wykonawcą jest Bartosz Listwan, wokalista obdarzony aksamitnym, ciepłym głosem, który od pierwszych dźwięków czaruje słuchaczy, a muzyka którą tworzy, jest prawdziwym balsamem dla duszy.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/na-dobry-poczatek-bartosz-listwan---koncert-4197

Bartosz Jaśkowski - "BALLADA O DZIADKU LISTWANIE" -> https://www.youtube.com/watch?v=6qe5iS4Skkw

________________________________________________________________________________________

24.10.2022 godz. 18:00 - SPACERKIEM PO PARYŻU - KONCERT MARTY WILK

Zapraszamy państwa już po raz piąty do naszej Sceny pod schodami na spotkanie w cyklu Poniedziałkowe Art Terapie. Tym razem gościem Barbary Duckiej będzie niezwykła wokalistka obdarzona przepięknym głosem, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Ta drobna kobieta obdarzona potężnym głosem to Marta Wilk. Zaśpiewa dla Państwa znane francuskie piosenki.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/spacerkiem-po-paryzu---koncert-marty-wilk--scena-pod-schodami-4229

Marta Wilk bossanova "Ciszy Głos" -> https://www.youtube.com/watch?v=ZcxQ2k7S_fQ

________________________________________________________________________________________

27.10.2022 godz. 18:00 - ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY

„Radość pisania możność utrwalania zemsta ręki śmiertelnej” (Wisława Szymborska)

Motyw nieprzemijalności i różne sposoby jego odczytania zarówno w nawiązaniu do toposu „exegi monumentum” jak i nieśmiertelności pamięci i ludzi. Różne odczytania tego motywu w literaturze i muzyce.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/ze-sztuka-mi-do-twarzyscena-pod-schodami-4230

________________________________________________________________________________________

14.11.2022 godz. 18:00 - Koncert pn. „Ja, Ty, My. я Ти, ми.”

Zapraszamy serdecznie na program muzyczny pn. „Ja, Ty, My. я Ти, ми.” Program ten, to odpowiedź artystów na wojnę, która trwa na Ukrainie. Wiele naszych ukraińskich sióstr i braci przybyło do naszego państwa, w szczególności wiele znajduje się w naszym regonie. #SolidarnizUkrainą / Wstęp wolny!

Więcej info -> https://www.chck.pl/koncert-pn-ja-ty-my-ya-ti-mi-w-scenie-pod-schodami-4246

________________________________________________________________________________________

28.11.2022 godz. 18:00 - Koncert Kamila Franczaka / FRANKY

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/franky-4248

FRANKY (wł.Kamil Franczak)-wokalista,songwriter,aktor,prezenter.Laureat festiwali oraz nagród muzycznych i teatralnych.Współprowadzący program Poziom2.0,emitowany w latach2011-12 na antenie TV2.

Działalność fotograficzną i koncertową rozpoczął jako nastoletni wokalista grupy Zero Procent, z która przez kilka lat współpracy zagrał setki koncertów,wydał dwa studyjne albumy i zadebiutował w Opolu podczas KFPP. Zwrotnym punktem w karierze młodego artysty, był angaż w zespole Teatru Rozrywki, w którym jako artysta rozwijał się prtzz 10 lat.Kreując dziesiątki ról uczył się własnej wrażliwości,zdobywał nagrody, a co najważniejsze-sympatię śląskiej publiczności.

Na poczatku 2018 roku, w ścisłej współpracy z producentem, Danielem Cebulą-Oryniczem, rozpoczął pracę nad pierwszym solowym albumem,który miał wyznaczyć zupełnie nową drogę i  muzyczny kierunek jego artystycznych poczynań.

Wspomnianym albumem Kamil Franczak zadebiutował jako FRANKY. Premiera teledysku miała miejsce 25 września 2021 roku. Debiutancki materiał solisty to intrygujący electro-pop, subtelnie pleciony elementami funky, soulu, r’n’b i rapu, którego twórcy wykreowali spójną, wielobarwną przestrzeń słów i dźwięków. Jej dopełnienie to rasowy vocal act młodego pokolenia w wykonaniu FRANKY'ego.

________________________________________________________________________________________

11.01.2023 godz. 18:00 - Śniegu cieniutki opłatek / Koncert świąteczny

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/sniegu-cieniutki-oplatek---koncert-swiateczny--scena-pod-schodami-4282

Koncert świąteczny w wykonaniu Barbary Duckiej z akompaniamentem gitarowym Mariana Hałonia.
Gościnnie wystąpią: Grupa wokalna z Pałacu Młodzieży w Katowicach, pod kierunkiem Tomasza Wojtana, zespół wokalny prowadzony przez instruktora Chorzowskiego Centrum Kultury, Panią Magdalenę Rabandę oraz Hanna Solar (Solyar) z Ukrainy.

________________________________________________________________________________________

30.01.2023 godz. 18:00 - ZOA BAND / KONCERT

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/zoa-band---koncert--scena-pod-schodami-4283

Repertuar tych wspaniałych muzyków grających na gitarach klasycznych, z pewnością wprawi słuchaczy w niezwykły nastrój, przenosząc ich wprost do słonecznej Hiszpanii. Repertuar zespołu to głównie muzyka flamenco, a że muzyka ta kojarzy się z tańcem, wystąpi również wspaniała tancerka, która z pewnością uatrakcyjni to wydarzenie. Zapraszamy gorąco.

ZOA BAND - Tworzą doświadczeni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią radość ze wspólnego grania.
 
Linki muzyczne:
________________________________________________________________________________________

05.02.2023 godz. 18:00 - RECITAL "Właśnie nadszedł ten czas" w wykonaniu Adrianny Wiskulskiej oraz Wojciecha Snopkowskiego

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/recital-wlasnie-nadszedl-ten-czas-w-wykonaniu-adrianny-wiskulskiej-oraz-wojciecha-snopkowskiego--scena-pod-schodami-4298

Zapraszamy Państwa na występ duetu w wykonaniu Adrianny Wiskulskiej oraz Wojciecha Snopkowskiego. Ta dwójka poznała się kilka lat temu podczas wieczoru karaoke. Wcześniej każde z nich podążało swoją muzyczną ścieżką, szukając „siebie” oraz kierunku, w którym chcieliby podążać dalej. Przypadek postawił ich na jednej drodze i tak od wspólnego karaoke poprowadził do zespołu Wokalnego „Not Today”, działającego przy Starochorzowskim Domu Kultury. Tam zasmakowali więcej występów scenicznych i utwierdzili się w tym, że chcą robić to dalej, pełniej!

Podczas recitalu zaprezentują utwory, które towarzyszyły im od początków ich działalności muzycznej, aż po dzień dzisiejszy. Podzielą się z Państwem swoimi przeżyciami, przekażą emocje, których doświadcza każdy z nas na karuzeli życia.

Jeżeli chcą Państwo przenieść się z nimi w czasie, odkrywając ich pierwsze kroki, nie może Was zabraknąć! Niech ten sentymentalny wieczór wybrzmi jak najpiękniej!

________________________________________________________________________________________

06.03.2023 godz. 18:00 - BROADWAY W PIGUŁCE

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/broadway-w-pigulce--scena-pod-schodami-4331

Tym razem zapraszamy Państwa na spotkanie z niezwykłymi gośćmi, których Barbara Ducka zaprosiła aż z Warszawy, z rewiowego Teatru SABAT. Wystąpią: Mariusz Paweł Jaśko, Tomasz Czerski, oraz przepiękna kobieta o pseudonimie a Amirita. Gościnnie zaśpiewa również absolwentka Wydziału wokalistyki w Katowicach, Pani Monika Dzwonnik. Usłyszymy ją w repertuarze z musicalu "Upiór w Operze". Artyści, którzy odwiedzą tym razem Chorzów, to gwiazdy teatru Małgorzaty Potockiej  a utwory, które zaprezentują, to same największe musicalowe szlagiery.

Wystąpią:
Mariusz Paweł Jaśko
Tomasz Czerski
Amirita
gościnnie: Monika Dzwonnik
Koncert poprowadzi: Barbara Ducka

________________________________________________________________________________________

27.03.2023 godz. 18:00 - A to leci kabarecik.Program satyryczny w wykonaniu aktorów Teatru Reduta Śląska

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/a-to-leci-kabarecikprogram-satyryczny-w-wykonaniu-aktorow-teatru-reduta-slaska-4352

Aktorzy Teatru „Reduta Śląska” zaprezentują słynne monologi i skecze kabaretowe. Usłyszymy również w ich wykonaniu zabawne piosenki. Serdecznie zapraszamy!

________________________________________________________________________________________

03.04.2023 godz. 18:00 - ABSALON + ŁAMIK KONCERT

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/absalon--lamik-koncert-scena-pod-schodami-4334

Gitara i bas, organicznie sprzężone w akustycznym brzmieniu.

Olaf Absalon i Paweł Łamik prezentują własne, polskie piosenki i utwory instrumentalne, stylistycznie utrzymane w klimacie SingerSongwriter. Ich muzyka to akustyczna fuzja, czerpiąca ze źródeł rocka i jazzu, sprawnie łącząca elementy bluesa i kierunków latynoskich.

Minimalny skład, przejrzyste brzmienie, autentyczny przekaz.