17.11

19:00

Spektakl komediowy pt. "Czarno to widzę czyli wymieszani posortowani" / Reżyseria: Ewa Kasprzyk

bilety:
parter: 80 PLN
balkon: 70 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/65/63

Spektakl komediowy z inicjatywy OMENAA FUNDATION na rzecz budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.

Czarno to widzę… W Polsce podzielonej bardziej niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami. Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi; niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca; niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, „Słowiańskie słowiki” – amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą – będą miały przed sobą trudne życie… Bo jak tu beztrosko i radośnie wycinać ludowe hołubce, gdy na każdym kroku trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? I to nie tylko w drodze na próby, ale także w zaciszu tanecznej sali, którą dzielić przyszło im z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem? Odwaga i hart ducha mogą nie wystarczyć, ale być może rozwiązaniem okaże się staroświecka – choć może nie do końca standardowa – miłość. 
Marcin Szczygielski - scenariusz

Ewa Kasprzyk - reżyseria

Opieka artystyczna - Olaf Lubaszenko

Obsada: Anna KORCZ, Patrycia KAZADI, Laura SAMOJŁOWICZ, Stefano TERRAZZINO, Piotr ZELT, Lesław ŻUREK.

 

*Ze względu na utrzymane obostrzenia termin spektaklu komediowego pt. "Czarno to widzę czyli wymieszani posortowani" został przesunięty z 22 maja na 17 listopada 2021r. godz. 19:00. Zakupione bilety zachowują ważność.

* Każdy Widz przed wejściem na teren wydarzenia CHCK/SDK zobowiązany jest do wypełnienia formularza - "Oświadczenie Gościa odwiedzającego Chorzowskie Centrum Kultury" z aktualną datą wydarzenia i złożenia go pracownikowi CHCK/SDK. Oświadczając, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

POBIERZ OŚWIADCZENIE