20.11

13:00

SPEKTAKL TEATRU PODRZĘDNEGO W CHORZOWIE PT. "PIĘKNI PANOWIE" / SCENA POD SCHODAMI -> KulturOK

Reżyseria i Scenariusz: Michał Bawełek
Występują: Julia Matusek, Natalia Suchanek, Paweł Kosiński, Kacper Malinowski, Michał Bawełek.

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl
W wiekach, gdy nad Hiszpanią słońce nie zachodziło, królowa Izabela gościła w pałacu Alhambra najpiękniejszych Panów. Ksiądz Bartolome de Las Casas podnosił rozpaczliwe larum, bredząc o milionach ofiar i karmieniu psów ludźmi. Hernan Cortes rozważał, czym się taki indianiec-peruwianiec różni od worka kartofli, a Cristobal Colon marzył o hiszpańskich walczykach na wyspach i archipelagach. W niebo pięły się kawusie, herbatki, złote świecidełka i szlachetne dzikuski. Słońce miało się ku zachodowi, mapa wiła się jak wąż. A zza morza grały bębny i kończył się świat wolnych ludzi.
 
Spektakl “Piękni Panowie” jest autorskim dziełem Teatru Podrzędnego w Chorzowie, nowopowstałej grupy teatralnej złożonej z absolwentów chorzowskiego III LO, gdzie na XXXI Festiwalu Teatralnym grupa zainaugurowała swoją działalność ciepło przyjętym spektaklem “Tu są Smoki”. "Piękni Panowie" i "Tu są Smoki" staną się w przyszłości częścią większego tryptyku scenicznego,
Konieczna wcześniejsza rezerwacja biletów za pośrednictwem systemu biletowego Evenea (link do witryny pojawi się w najbliższym czasie). Możliwa jest również rezerwacja miejsc poprzez kontakt w wiadomości prywatnej z organizatorem wydarzenia.
 
Bilety bezpłatne

 

*Pokaz spektaklu zorganizowany w ramach projektu KulturOK.