"Sztuka między mediami"

Uczestnicy będą badać różne obszary sztuki w kontekście przenikania do nich nowych technologii. Czy technologia zmienia sens danych utworów? Jakie zmiany może powodować? To jedne z wielu kwestii, nad jakimi pochylą się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Chorzowskie Centrum Kultury.

 

-> WARSZTATY Z ADAPTACJI MIĘDZYGATUNKOWYCH "Między nami dobrze jest"

27 i 31 sierpnia godz. 10:00-12:00

"Klaustrofobiczne, ciasne pomieszczenie sprawia wrażenie niedużego, a to właśnie w nim wielopokoleniowa familia wspólnie śpi, je, wydala, żyje, nie śpi, przewraca się z boku na bok”. To didaskalia z dramatu Doroty Masłowskiej „Między nami dobrze jest”.

Na warsztatach, które realizuje Stowarzyszenie Scena Kamera Edukacja trzy pokolenia uczestników próbują odpowiedzieć, czy rzeczywiście dobrze jest między nami. Aby przybliżyć tematykę różnic pokoleniowych uczestnicy najpierw oglądają fragmenty teatralno-filmowej adaptacji dzieła Masłowskiej autorstwa Grzegorza Jarzyny. Później odbywa się już warsztat. Uczestnicy starają się wyłuskać charakterystyczne cechy każdego z trzech pokoleń i następnie wykorzystując ćwiczenia teatralne przedstawić je czasem w karykaturalny sposób.  

Cieszę się, że mogłam usłyszeć głos młodszego pokolenia. Tak rzadko się słuchamy nawzajem – oceniła jedna z seniorek podczas naszych warsztatów.

16 i 23 września godz. 10:00-12:00

Kolejne spotkania w ramach warsztatów "Sztuka Między Mediami". Tym razem Stowarzyszenie Scena Kamera Edukacja zaprosiło młodzież do dyskusji na temat różnic pokoleniowych. Wszystko w kontekście adaptacji dramatu Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest", który uczestnicy warsztatów obejrzeli wcześniej. Było dużo ćwiczeń aktorskich, oś czasu, popularne loga i pytanie o to, które pokolenia utożsamiają się z daną marką. Wszystko po to, by znaleźć odpowiedź, czy rzeczywiście między nami jest dobrze.

_____________________________________

-> WARSZTATY "TAK ZMIENIŁ SIĘ ŚWIAT"

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów organizowany przez Chorzowskie Centrum Kultury oraz Galerię Sztuki Muzycznej i Obrazu w ramach projektu "Sztuka między mediami". Podczas ich trwania Mirosław Sobczak z GSMiO opowie o technologiach, które zmieniły świat.

14.09.2021 Tak zmienił się świat - powrót płyty winylowej ?

W pierwszym odcinku poświęconym płycie winylowej pokażemy zasadę działania płyty, technologię przygotowania i produkcji albumów muzycznych, a wykład zostanie zilustrowany muzyką ze wspaniałych winylowych albumów na oryginalnym, unikatowym odrestaurowanym sprzęcie audio z lat 50 tych, 60-tych i 70-tych.

21.09.2021 Tak zmienił się świat - a w studiach nagraniowych znowu króluje taśma magnetyczna ?

W drugim odcinku poświęconym taśmie magnetycznej przyjrzymy się produkcji albumów muzycznych, a wykład zostanie zilustrowany muzyką z taśm magnetycznych na oryginalnym, unikatowym odrestaurowanym sprzęcie audio z lat 50 tych, 60-tych i 70-tych.

28.09.2021 Tak zmienił się świat - cyfrowy dźwięk ? czy nadal jesteśmy analogowi ?

W trzecim odcinku zajmiemy się różnicami pomiędzy dźwiękiem analogowym i cyfrowym, a wykład zostanie zilustrowany muzyką odtwarzaną na oryginalnym, unikatowym odrestaurowanym sprzęcie audio z lat 50 tych, 60-tych i 70-tych.

19.10.2021 Tak zmienił się świat - sprzęt audio - ilość czy jakość ?
26.10.2021 Tak zmienił się świat - słuchamy ? oglądamy ? analizujemy ? 

Więcej szczegółów wkrótce.

________________________________________________________________________________________

*Edukacja kulturalna - celem programu jest wspieranie zadań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.