Studio Tańca Współczesnego TENDI

Studio Tańca Współczesnego TENDI działa w Chorzowskim Centrum Kultury od 2007 roku. Od początku swojego istnienia, zespół odnosi sukcesy. W swoim reperuarze posiada bardzo zróżnicowane stylistycznie i emocjonalnie spektakle. Choreograf zespołu, Barbara Ducka kładzie nacisk głównie na realizację dużych form scenicznych - spektakli baletowych. W 2008 roku zespół rozpoczął pracę nad swoim pierwszym spektaklem "Lalkarz" i od tamtego czasu konsekwentnie przygotował już 4 spektakle.


Lalkarz (2009) - spektakl zrealizowany w całości do muzyki zespołu Pink Floyd
Lalkarz to spektakl surrealistyczny. Opowiada o człowieku otaczającym się istotami stworzonymi przez siebie według własnego kaprysu i upodobania. Tworzy własny, okrutny, mały świat, zamiast stawić czoła prawdziwemu życiu. Spektakl jest próbą pokazania osobowości apodyktycznej, wyrachowanej, zdolnej do manipulowania innymi oraz o tym, do czego w konkluzji doprowadzić może taka postawa życiowa.


Kopciuszek (2010)
Kopciuszek czyli wesoła opowiastka o sprytnej sierotce i rozpieszczonym księciuniu.
Będzie to komedia pełna barwnych postaci, prześcigających się dowcipem, w komicznych splotach okoliczności. Język tańca wzbogaci ją o piękne sceny baletowe, w których zobaczymy np. królewny z różnych stron świata, m.in. z Argentyny, Afryki, Irlandii, czy Dalekiego Wschodu.
Na zakończenie bal weselny Kopciuszka i Księcia przemienia się w… nie zdradzajmy wszystkiego.
Zapraszamy na spektakl pełen satyry, tańca i pięknej muzyki, na którym uśmieją się zarówno dzieci, jak i ich rodzice.


Początkiem Był Chaos (2012)
Początkiem był chaos to spektakl pokazujący ludzkość w krzywym zwierciadle. Jest protestem wobec bezmyślnej apoteozy nienawiści, jaką od wieków pielęgnują ludzie, choć mogliby jako najinteligentniejsze ssaki, ze wszystkich żyjących na ziemi, uczynić ten świat wspaniałym. To także pytanie o to, dlaczego władza tak bardzo wypacza zdrowy rozsądek i sumienie, a ludzie owładnięci pragnieniem władzy nie widzą, że tak naprawdę dążą do samounicestwienia.
Język, jakim opowiadamy tę krótką historię naszej ziemi, to język tańca i ruchu.


Królowa Śniegu (2013)


Mała Syrenka (2015)
"Mała Syrenka" jest to historia morskiej księżniczki, która wyrzekła się swych syrenich wdzięków - srebrzystego ogona i cudnego głosu, aby zdobyć miłość człowieka i nieśmiertelną duszę. Jest to opowieść o wielkim, czystym uczuciu, które przemienia i uszlachetnia.

Spektakl „Mała Syrenka” w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego TENDI, to taneczna wersja słynnej baśni Hansa Christiana Andersena.

Choreografia i reżyseria Barbara Ducka
Premiera spektaklu odbyła się 31 maja 2015 roku.