VIII Festiwal Małych Form Artystycznych

Szanowni Państwo,
już po raz VIII będziemy mogli spotkać się podczas Festiwalu Małych Form Artystycznych.
Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających w szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach itd. Festiwal ma za zadanie inspirowanie do poszukiwań twórczych, do rozwijania swoich zainteresowań i talentów, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz do spędzania wolnego czasu w obcowaniu z kulturą.
Z roku na rok obserwujemy jak Festiwal ten zmienia się i rozrasta  – a to wszystko dzięki Wam, Waszym sugestiom, działaniom – za co dziękujemy.

Rozpoczęliśmy przesłuchania I etapu VIII Festiwalu Małych Form Artystycznych. 

A oto Jury I etapu VIII Festiwalu Małych Form Artystycznych:

Danuta Schlette – instruktor teatralny, logopeda, animator kultury. W latach osiemdziesiątych była aktorką Teatru Forum Michała Staśkiewicza. W latach 1984 - 1987 związana była z bytomską Grupą Teatralną "Votum". Od 1992 roku wraz z Dorotą Pomykałą prowadzi Szkołę Aktorską Art. Play.

Agata Śliwa - aktorka, konferansjer, kierownik produkcji filmowej, instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Nowym w Zabrzu. Współpomysłodawca oraz koordynator Festiwalu Małych Form Artystycznych.

Adam Radosz – instruktor teatralny. Założyciel teatrów studenckich i młodzieżowych (od 1976 r.). Prowadził wiele zespołów i grup teatralnych. Jest konsultantem i autorem programów edukacji dla młodzieży i instruktorów. Ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Prezydenta Miasta Mysłowice i Towarzystwa Kultury Teatralnej.

Marek Kołbuk - animator kultury, aktor, Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku kulturoznawstwo. W 2003 roku założył w Katowicach TEATR MOMO, z którym cały czas występuje w Polsce i zagranicą.cjalizuje się w teatrze plastyki ruchu, teatrze niewerbalnym.

 

Wszystkich chętnych  zapraszamy na galę festiwalu, która w tym roku odbędzie się w dniu 31 maja 2019 r.

Spektakle finałowe będą zaprezentowane w przestrzeni  miasta  podczas kolejnej edycji imprezy plenerowej pn. ''Ogrody Szekspirowskie''.

REGULAMIN -  pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA - pobierz

W razie wątpliwości, pytań proszę o kontakt.

Koordynator Festiwalu
Agata Śliwa

festiwal@chck.pl, tel. 502 071 121