Walimy w Kocioł

Walimy w kocioł…” to kurs nauki gry na zestawie perkusyjnym. 

Realizujemy taki projekt aby pomóc osobą dorosłym zrealizować swoje marzenia o graniu na perkusji. Osoby te często wstydzą się lub twierdzą, że jest już za późno. Nic bardziej mylnego! Najstarszy uczestnik pierwszej edycji miał 65 lat, gdy zaczął grać i gra do tej pory! Czasami w przeszłości niektórzy ludzie świadomie rezygnowali z marzeń na rzecz pracy i rodziny. Zdarza się, że gdy dzieci już dorosną, ich rodzice chcą powrócić do realizacji marzeń sprzed lat. Ten projekt im to umożliwia.

Skierowany jest głównie do mężczyzn, osób już dorosłych, aby to włąsnie im dać możlowość na coś, czego na codzień się nie spotyka. Nie ma jednak żadnego ograniczenia dla kobiet, jak również wyznacznika wiekowego. 

Warsztaty odbywają się corocznie wiosną i trwają przez około 3 miesiące. 

Koncert finałowy w 2017: 

https://www.youtube.com/watch?v=X7cCkvJ1ZBY

Warsztaty prowadzone są przez perkusistów z wieloletnim doświadczeniem (jednym z nich jest Jarosław Grzybowski – były perkusista Golec uOrkiestry). Każdy uczestnik otrzymuje na własność materiały szkoleniowe w postaci pałeczek perkusyjnych i skryptu edukacyjnego. Warto zaznaczyć, że skrypt został stworzony przez autora projektu specjalnie na potrzeby warsztatów.

Istotne jest to, że perkusja to jeden z nielicznych instrumentów, którego nie trzeba mieć, by nauczyć się na nim grać. Większość warsztatowych ćwiczeń uczestnicy będą w stanie utrwalać
w domu, uderzając pałeczkami w dowolną powierzchnię.

Zgodnie z zamysłem projektu, finalizację warsztatów stanowi wspólny koncert. Jest to niesamowite przeżycie dla wszystkich i silna motywacja do dalszych działań.