WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatowym Studiu Wokalnym, w sezonie 2020/2021

WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

Warsztatowe Studio Wokalne, stworzone zostało z myślą o osobach, które chcą pracować nad głosem, realizując innowacyjny program wykraczający poza ramy typowych dostępnych na rynku sekcji wokalnych. W programie poza indywidualnymi zajęciami ze śpiewu, znajdziemy także zajęcia z zespołów wokalnych oraz warsztaty artystyczne prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i praktyków z dziedziny kultury. To co wyróżnia Warsztatowe Studio Wokalne to współpraca ze znakomitą kadrą oraz możliwość rozwoju swoich umiejętności na wielu płaszczyznach artystycznych.

III EDYCJA
Projekt WSW trwa 9 miesięcy, od października 2020 roku do czerwca 2021 roku. W tym okresie adepci sztuki wokalnej realizować będą innowacyjny program złożony z zajęć indywidualnych, grupowych oraz warsztatów artystycznych. Jesteśmy przekonani, że holistyczne podejście do kształcenia głosu, które proponujemy w WSW, pozwoli na zauważalny progres umiejętności wokalnych, niezależnie od wieku i doświadczenia scenicznego uczestników.

Na zajęciach indywidualnych stawiamy przede wszystkim na znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy wypracowaniem techniki wokalnej, która umożliwi swobodne poruszanie się po materiale dźwiękowym, a umiejętnością zastosowania odpowiednich środków wyrazu, pozwalających na osiągnięcie wiarygodności w wypowiedzi scenicznej.  

Przez cały okres nauki, co miesiąc odbywać się będą także zajęcia z Zespołów wokalnych, gdzie pracować będziemy nad kompozycjami wielogłosowymi, co pozwoli na wykształcenie słuchu harmonicznego oraz umiejętności współbrzmienia. Ponadto niewątpliwą wartością projektu jest cykl Warsztatów artystycznych, będących wyjątkową okazją do spotkania oraz współpracy z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Zróżnicowane tematy Warsztatów pozwalają uczestnikom na zdobycie dodatkowych umiejętności mających wpływ na wokalistykę.

Podsumowaniem 9 miesięcznej pracy będzie przygotowanie Koncertu Finałowego, podczas którego na scenie wokalistom towarzyszyć będą zawodowi muzycy, konferansjer oraz zespół doświadczonych realizatorów. Będzie to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej widowni, a także przeżycia wspaniałej przygody scenicznej w warunkach profesjonalnych.


EMISJA GŁOSU
Kamil Baron, Joanna Możdżan

ZESPOŁY WOKALNE
Daniel Cebula-Orynicz

WARSZTATY ARTYSTYCZNE
METODYKA ŚPIEWU
Kamil Baron

RYTM
Anna Ruttar

ZADANIA AKTORSKIE
Robert Talarczyk

ESTILL VOICE TRAINING
Kamil Dominiak

STYLE MUZYCZNE W ŚPIEWIE
Anna Ruttar

PIOSENKA AKTORSKA
Maria Meyer

DOCTOR VOX VOICE TRAINING
Kamil Baron

IMPROWIZACJA WOKALNA
Anna Ruttar

PRACA Z SEKCJĄ AKOMPANIUJĄCĄ
Dawid Makosz, Łukasz Dudek, Daniel-Cebula Orynicz, Damian Szajkowski

PONADTO: konsultacje wokalne, praca w studio, praca z akompaniatorem, koncerty

Czesne za rok szkolny 2020/2021 wynosi: 3 150,00 ZŁ
(możliwe rozłożenie płatności na 9 miesięcznych rat po 350,00 ZŁ)

Koncert Finałowy II edycji Warsztatowego Studia Wokalnego odbędzie się pod koniec cyklu warszatów w Sali Widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury