WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatowym Studiu Wokalnym, w sezonie 2021/2022

WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE


Warsztatowe Studio Wokalne działające przy Chorzowskim Centrum Kultury, to już IV edycja autorskiego projektu Kamila Barona stworzonego z myślą o osobach, które chcą pracować nad głosem, realizując innowacyjny program wykraczający poza ramy typowych dostępnych na rynku sekcji wokalnych. To co wyróżnia WSW to współpraca ze znakomitą kadrą pedagogiczną oraz możliwość rozwoju swoich umiejętności na wielu płaszczyznach artystycznych. Oprócz zajęć indywidualnych, w programie znaleźć można także zajęcia z zespołów wokalnych oraz wyjątkowe warsztaty artystyczne prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i praktyków z dziedziny kultury.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną WSW w sezonie 2021/2022.

Projekt WSW trwa 9 miesięcy, od października 2021 roku do czerwca 2022 roku. W tym okresie adepci sztuki wokalnej realizować będą innowacyjny program złożony z zajęć indywidualnych, grupowych oraz warsztatów artystycznych. Jesteśmy przekonani, że holistyczne podejście do kształcenia głosu, które proponujemy w WSW, pozwoli na zauważalny progres umiejętności wokalnych, niezależnie od wieku i doświadczenia scenicznego uczestników.

Na zajęciach indywidualnych stawiamy przede wszystkim na znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy wypracowaniem techniki wokalnej, która umożliwi swobodne poruszanie się po materiale dźwiękowym, a umiejętnością zastosowania odpowiednich środków wyrazu, pozwalających na osiągnięcie wiarygodności w wypowiedzi scenicznej. Przez cały okres nauki, co miesiąc odbywać się będą także zajęcia z Zespołów wokalnych, gdzie pracować będziemy nad kompozycjami wielogłosowymi, co pozwoli na wykształcenie słuchu harmonicznego oraz umiejętności współbrzmienia. Ponadto niewątpliwą wartością projektu jest cykl Warsztatów artystycznych, będących wyjątkową okazją do spotkania oraz współpracy z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Zróżnicowane tematy Warsztatów pozwalają uczestnikom na zdobycie dodatkowych umiejętności mających wpływ na wokalistykę.

Podsumowaniem 9 miesięcznej pracy będzie przygotowanie Koncertu Finałowego, podczas którego na scenie wokalistom towarzyszyć będą zawodowi muzycy, konferansjer oraz zespół doświadczonych realizatorów. Będzie to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej widowni, a także przeżycia wspaniałej przygody scenicznej w warunkach profesjonalnych.

 

PROGRAM NAUCZANIA

- EMISJA GŁOSU

Kamil Baron, Joanna Możdżan

- ZESPOŁY WOKALNE

Daniel Cebula-Orynicz

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

- DOCTOR VOX VOICE TRAINING

Kamil Baron

- METODYKA ŚPIEWU

Bogumiła Dziel-Wawrowska

- IMPROWIZACJA WOKALNA

Anna Ruttar

- PIOSENKA AKTORSKA

Maria Meyer

- KONSULTACJE ESTRADOWE, SONGWRITING

Kamil Franczak

- PODSTAWY REALIZACJI NAGŁOŚNIENIA

Dawid Makosz

- RYTM

Anna Ruttar

- PRACA Z SEKCJĄ AKOMPANIUJĄCĄ

Dawid Makosz, Łukasz Dudek, Daniel Cebula-Orynicz, Przemysław Smaczny

 

Na program IV edycji WSW w sezonie 2021/2022 składa się:

27 zajęć indywidualnych

12 zespołów wokalnych

8 warsztatów artystycznych

Koncerty

 

Opłaty za IV edycję WSW:
– 3600 zł – dla osób przyjętych w sezonie 2021/2022
– 3240 zł – dla osób kontynuujących naukę
* Możliwość rozłożenia płatności na 9 miesięcznych rat

 

Przesłuchania odbędą się 20 września 2021, o godz. 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury, na podstawie przesłanego wcześniej FORMULARZA REKRUTACYJNEGO dostępnego na stronie https://wsw.com.pl


O szczegółach przesłuchań będziemy informować drogą mailową.

Koncert Finałowy II edycji Warsztatowego Studia Wokalnego odbędzie się pod koniec cyklu warszatów w Sali Widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury