,,WIR" POWRACA NA NASZĄ SCENĘ

"WIR" to spektakl z gatunku teatru ruchu i tańca. W całości realizowany do muzyki grupy K-essence. Właśnie ta muzyka była pierwszą inspiracją i powodem powstania widowiska.

Główną problematyką "WIRU" jest walka jednostki o odnalezienie własnego "ja" we współczesnym świecie. Wszechogarniający konsumpcjonizm oraz ocenianie własnej wartości na podstawie wyglądu i stanu posiadania, a co za tym idzie pogoń za pieniądzem i walka o wpływy, to motyw przewodni libretta spektaklu. Twórcy zadają tym samym widzowi pytanie, czy szczęście w życiu to sukcesy i popularność, czy może drugi człowiek.

Choreografię do spektaklu przygotowuje Barbara Ducka, choreograf STUDIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TENDI działającego w Chorzowskim Centrum Kultury od 2009 roku. W głównej roli zobaczymy Julię Kajzer i (gościnnie) Tomasza Stefańskiego, a niewątpliwą atrakcją tej inscenizacji będzie muzyka zespołu K-essence wykonywana na żywo! Spektakl będzie jednocześnie koncertem zespołu, w którym usłyszymy najnowsze, ale i jedne z pierwszych piosenek autorstwa Bartosza Księżyka - Lidera zespołu.

~ Choreografia i reżyseria: Barbara Ducka
~ Muzyka: K-ESSENCE
~ Taniec: Studio Tańca Współczesnego TENDI
~ Produkcja: Chorzowskie Centrum Kultury