SCENA POD SCHODAMI

„Scena pod schodami” to wyjątkowe miejsce na kulturę w Chorzowie.

To miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.


MAGICZNE CZWARTKI W SCENIE POD SCHODAMI

Magiczne czwartki to dni, kiedy SCENA POD SCHODAMI wypełnia się MAGIĄ i pozytywną energią. Zapraszamy Państwa na spotkanie z WRÓŻKĄ IZABELĄ. Jeśli jesteście ciekawi, czy wasze marzenia się spełnią, może macie jakieś pytania dotyczące planów zawodowych, a może w sprawach uczuciowych coś się szykuje i macie związane z tym niepewności, które wolelibyście rozwiać? Przyjdźcie na spotkanie z naszą WRÓŻKĄ. Zabierzcie ze sobą przyjaciół i znajomych , BĘDZIE MOŻNA MIŁO SPĘDZIĆ CZAS . Startujemy o godzinie 17.00 i aż do 20.00 będzie można cieszyć SIĘ magiczną atmosferą .     
CZEKAMY na Was w Scenie pod Schodami.


Pomysłodawczyniami projektu są: Urszula Kamysz-Zawadzka i Barbara Ducka

Wejściówka w cenie 5 PLN.


Śledźcie repertuar Sceny Pod Schodami bo szykujemy dla Was ciekawe i kulturalne wydarzenia:

23.09.2022 godz. 18:00 - NA DOBRY POCZĄTEK. BARTOSZ LISTWAN - KONCERT

Zapraszamy Państwa na niezwykły koncert, składający się z pięknych piosenek w wyjątkowym wykonaniu. Autorem i wykonawcą jest Bartosz Listwan, wokalista obdarzony aksamitnym, ciepłym głosem, który od pierwszych dźwięków czaruje słuchaczy, a muzyka którą tworzy, jest prawdziwym balsamem dla duszy.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/na-dobry-poczatek-bartosz-listwan---koncert-4197

Bartosz Jaśkowski - "BALLADA O DZIADKU LISTWANIE" -> https://www.youtube.com/watch?v=6qe5iS4Skkw

________________________________________________________________________________________

24.10.2022 godz. 18:00 - SPACERKIEM PO PARYŻU - KONCERT MARTY WILK

Zapraszamy państwa już po raz piąty do naszej Sceny pod schodami na spotkanie w cyklu Poniedziałkowe Art Terapie. Tym razem gościem Barbary Duckiej będzie niezwykła wokalistka obdarzona przepięknym głosem, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Ta drobna kobieta obdarzona potężnym głosem to Marta Wilk. Zaśpiewa dla Państwa znane francuskie piosenki.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/spacerkiem-po-paryzu---koncert-marty-wilk--scena-pod-schodami-4229

Marta Wilk bossanova "Ciszy Głos" -> https://www.youtube.com/watch?v=ZcxQ2k7S_fQ

________________________________________________________________________________________

27.10.2022 godz. 18:00 - ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY

„Radość pisania możność utrwalania zemsta ręki śmiertelnej” (Wisława Szymborska)

Motyw nieprzemijalności i różne sposoby jego odczytania zarówno w nawiązaniu do toposu „exegi monumentum” jak i nieśmiertelności pamięci i ludzi. Różne odczytania tego motywu w literaturze i muzyce.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/ze-sztuka-mi-do-twarzyscena-pod-schodami-4230

________________________________________________________________________________________

14.11.2022 godz. 18:00 - Koncert pn. „Ja, Ty, My. я Ти, ми.”

Zapraszamy serdecznie na program muzyczny pn. „Ja, Ty, My. я Ти, ми.” Program ten, to odpowiedź artystów na wojnę, która trwa na Ukrainie. Wiele naszych ukraińskich sióstr i braci przybyło do naszego państwa, w szczególności wiele znajduje się w naszym regonie. #SolidarnizUkrainą / Wstęp wolny!

Więcej info -> https://www.chck.pl/koncert-pn-ja-ty-my-ya-ti-mi-w-scenie-pod-schodami-4246

________________________________________________________________________________________

28.11.2022 godz. 18:00 - Koncert Kamila Franczaka / FRANKY

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/franky-4248

FRANKY (wł.Kamil Franczak)-wokalista,songwriter,aktor,prezenter.Laureat festiwali oraz nagród muzycznych i teatralnych.Współprowadzący program Poziom2.0,emitowany w latach2011-12 na antenie TV2.

Działalność fotograficzną i koncertową rozpoczął jako nastoletni wokalista grupy Zero Procent, z która przez kilka lat współpracy zagrał setki koncertów,wydał dwa studyjne albumy i zadebiutował w Opolu podczas KFPP. Zwrotnym punktem w karierze młodego artysty, był angaż w zespole Teatru Rozrywki, w którym jako artysta rozwijał się prtzz 10 lat.Kreując dziesiątki ról uczył się własnej wrażliwości,zdobywał nagrody, a co najważniejsze-sympatię śląskiej publiczności.

Na poczatku 2018 roku, w ścisłej współpracy z producentem, Danielem Cebulą-Oryniczem, rozpoczął pracę nad pierwszym solowym albumem,który miał wyznaczyć zupełnie nową drogę i  muzyczny kierunek jego artystycznych poczynań.

Wspomnianym albumem Kamil Franczak zadebiutował jako FRANKY. Premiera teledysku miała miejsce 25 września 2021 roku. Debiutancki materiał solisty to intrygujący electro-pop, subtelnie pleciony elementami funky, soulu, r’n’b i rapu, którego twórcy wykreowali spójną, wielobarwną przestrzeń słów i dźwięków. Jej dopełnienie to rasowy vocal act młodego pokolenia w wykonaniu FRANKY'ego.

________________________________________________________________________________________

11.01.2023 godz. 18:00 - Śniegu cieniutki opłatek / Koncert świąteczny

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/sniegu-cieniutki-oplatek---koncert-swiateczny--scena-pod-schodami-4282

Koncert świąteczny w wykonaniu Barbary Duckiej z akompaniamentem gitarowym Mariana Hałonia.
Gościnnie wystąpią: Grupa wokalna z Pałacu Młodzieży w Katowicach, pod kierunkiem Tomasza Wojtana, zespół wokalny prowadzony przez instruktora Chorzowskiego Centrum Kultury, Panią Magdalenę Rabandę oraz Hanna Solar (Solyar) z Ukrainy.

________________________________________________________________________________________

30.01.2023 godz. 18:00 - ZOA BAND / KONCERT

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/zoa-band---koncert--scena-pod-schodami-4283

Repertuar tych wspaniałych muzyków grających na gitarach klasycznych, z pewnością wprawi słuchaczy w niezwykły nastrój, przenosząc ich wprost do słonecznej Hiszpanii. Repertuar zespołu to głównie muzyka flamenco, a że muzyka ta kojarzy się z tańcem, wystąpi również wspaniała tancerka, która z pewnością uatrakcyjni to wydarzenie. Zapraszamy gorąco.

ZOA BAND - Tworzą doświadczeni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią radość ze wspólnego grania.
 
Linki muzyczne:
________________________________________________________________________________________

05.02.2023 godz. 18:00 - RECITAL "Właśnie nadszedł ten czas" w wykonaniu Adrianny Wiskulskiej oraz Wojciecha Snopkowskiego

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/recital-wlasnie-nadszedl-ten-czas-w-wykonaniu-adrianny-wiskulskiej-oraz-wojciecha-snopkowskiego--scena-pod-schodami-4298

Zapraszamy Państwa na występ duetu w wykonaniu Adrianny Wiskulskiej oraz Wojciecha Snopkowskiego. Ta dwójka poznała się kilka lat temu podczas wieczoru karaoke. Wcześniej każde z nich podążało swoją muzyczną ścieżką, szukając „siebie” oraz kierunku, w którym chcieliby podążać dalej. Przypadek postawił ich na jednej drodze i tak od wspólnego karaoke poprowadził do zespołu Wokalnego „Not Today”, działającego przy Starochorzowskim Domu Kultury. Tam zasmakowali więcej występów scenicznych i utwierdzili się w tym, że chcą robić to dalej, pełniej!

Podczas recitalu zaprezentują utwory, które towarzyszyły im od początków ich działalności muzycznej, aż po dzień dzisiejszy. Podzielą się z Państwem swoimi przeżyciami, przekażą emocje, których doświadcza każdy z nas na karuzeli życia.

Jeżeli chcą Państwo przenieść się z nimi w czasie, odkrywając ich pierwsze kroki, nie może Was zabraknąć! Niech ten sentymentalny wieczór wybrzmi jak najpiękniej!

________________________________________________________________________________________

06.03.2023 godz. 18:00 - BROADWAY W PIGUŁCE

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/broadway-w-pigulce--scena-pod-schodami-4331

Tym razem zapraszamy Państwa na spotkanie z niezwykłymi gośćmi, których Barbara Ducka zaprosiła aż z Warszawy, z rewiowego Teatru SABAT. Wystąpią: Mariusz Paweł Jaśko, Tomasz Czerski, oraz przepiękna kobieta o pseudonimie a Amirita. Gościnnie zaśpiewa również absolwentka Wydziału wokalistyki w Katowicach, Pani Monika Dzwonnik. Usłyszymy ją w repertuarze z musicalu "Upiór w Operze". Artyści, którzy odwiedzą tym razem Chorzów, to gwiazdy teatru Małgorzaty Potockiej  a utwory, które zaprezentują, to same największe musicalowe szlagiery.

Wystąpią:
Mariusz Paweł Jaśko
Tomasz Czerski
Amirita
gościnnie: Monika Dzwonnik
Koncert poprowadzi: Barbara Ducka

________________________________________________________________________________________

22.05.2023 godz. 18:00 - A to leci kabarecik. Program satyryczny w wykonaniu aktorów Teatru Reduta Śląska

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/a-to-leci-kabarecikprogram-satyryczny-w-wykonaniu-aktorow-teatru-reduta-slaska-4352

Aktorzy Teatru „Reduta Śląska” zaprezentują słynne monologi i skecze kabaretowe. Usłyszymy również w ich wykonaniu zabawne piosenki. Serdecznie zapraszamy!

________________________________________________________________________________________

03.04.2023 godz. 18:00 - ABSALON + ŁAMIK KONCERT

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/absalon--lamik-koncert-scena-pod-schodami-4334

Gitara i bas, organicznie sprzężone w akustycznym brzmieniu.

Olaf Absalon i Paweł Łamik prezentują własne, polskie piosenki i utwory instrumentalne, stylistycznie utrzymane w klimacie SingerSongwriter. Ich muzyka to akustyczna fuzja, czerpiąca ze źródeł rocka i jazzu, sprawnie łącząca elementy bluesa i kierunków latynoskich.

Minimalny skład, przejrzyste brzmienie, autentyczny przekaz.

________________________________________________________________________________________

24.04.2023 godz. 18:00 - BALLADA O TAŃCU

Taneczne show w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/ballada-o-tancu--scena-pod-schodami-4366

Taniec to język, który pokonuje wszelkie bariery.Może podobnie jak słowa opowiedzieć wzruszające historie.I tak jak miesiąc marzec kojarzy nam się z Dniem Teatru, tak kwiecień to miesiąc,  w którym obchodzimy Święto Tańca. Zapraszamy Państwa 24 kwietnia  na niezwykły wieczór do naszej SCENY POD SCHODAMI. Zatańczy znany już w całej Polsce zespół NATARANG, Studio Tańca Współczesnego TENDI oraz zespół SOUL. Egzotyczny taniec indyjski będzie się przeplatał z baletem klasycznym , tańcem jazzowym i współczesnym.

________________________________________________________________________________________

23.10.2023r. godz. 18:00 - Koncert kwartetu instrumentalnego KNOW MATERIAL

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/know-material-koncert-scena-pod-schodami-4508

Know Material to kwartet instrumentalny, grający kompozycje alternatywne z korzeniami w jazzie z dużą dozą improwizacji i spontaniczności. W skład zespołu wchodzą muzycy młodego pokolenia: Maciej Prokopowicz - puzon, Kajetan Skoneczny - wibrafon, Filip Botor - kontrabas, Kacper Kałuża - bębny.

________________________________________________________________________________________

31.10.2023r. godz. 19:00 - KONCERT K-ESSENCE

Halloween w Scenie pod Schodami

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/koncert-k-essence-4514

To będzie straszny koncert! Bo jaki miałby być w Halloween? K-ESSENCE wystąpi w Scenie pod Schodami. Mówią, że ich muzyka to narco-pop. Jest w K- ESSENCE niesamowita sceniczna energia, ale także dekadencja i melancholia, które spotykają się w jednej eksplozji pięknych nut. W słowach Bartka Księżyka jest prawda dotykająca głęboko aktualnych tematów tabu, tematów bliskich ludziom - tożsamości płciowej, kryzysu relacji, uzależnień, czy samobójstw. Kiedy zespół jest na scenie, to trudno o bardziej zróżnicowany zestaw emocji. Muzyka K-ESSENCE to jeden z najdojrzalszych przykładów sztuki pisania piosenek ostatnich lat w tym rejonie świata. To muzyka, która poruszy fanów największych poetów a zarazem rebeliantów rocka - Bowiego, Lou Reeda, Cave'a, Pj Harvey i bardziej współczesnych klasyków jak Sharon Van Etten czy Lany Del Ray. To prawdziwa muzyka zranionej i wściekłej duszy.


27.11.2023r. godz. 18:00 - WIECZÓR KABARETOWY Z JOANNĄ BARTEL

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/wieczor-kabaretowy-z-joanna-bartel-4539

Zapraszamy wszystkich bywalców SCENY POD SCHODAMI, a także tych z Państwa,\którzy jeszcze tutaj nie byli, na niezwykle wesoły wieczór.Tym razem naszym gościem będzie Joanna Bartel! Wspaniała aktorka kabaretowa, filmowa i telewizyjna. Znana wszystkim widzom między innymi z serialu „ŚWIĘTA WOJNA" ale i z wielu innych programów satyrycznych oraz występów kabaretowych. Wesoło będzie tym razem i u nas, w SCENIE POD SCHODAMI. Usłyszymy w jej wykonaniu przeróżne skecze, okraszone piosenkami.


23.01.2024r. godz. 17:00 - Muzyczne rozmaitości w scenie pod schodami /// Koncert w wykonaniu dziecięcych grup twórczych Chorzowskiego Centrum Kultury

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/muzyczne-rozmaitosci-w-scenie-pod-schodami-4608