SCENA POD SCHODAMI

„Scena pod schodami” to wyjątkowe miejsce na kulturę w Chorzowie.

To miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

Śledźcie repertuar Sceny Pod Schodami na 2022 rok, bo szykujemy dla Was ciekawe i kulturalne wydarzenia:

23.09.2022 godz. 18:00 - NA DOBRY POCZĄTEK. BARTOSZ LISTWAN - KONCERT

Zapraszamy Państwa na niezwykły koncert, składający się z pięknych piosenek w wyjątkowym wykonaniu. Autorem i wykonawcą jest Bartosz Listwan, wokalista obdarzony aksamitnym, ciepłym głosem, który od pierwszych dźwięków czaruje słuchaczy, a muzyka którą tworzy, jest prawdziwym balsamem dla duszy.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/na-dobry-poczatek-bartosz-listwan---koncert-4197

Bartosz Jaśkowski - "BALLADA O DZIADKU LISTWANIE" -> https://www.youtube.com/watch?v=6qe5iS4Skkw

 

24.10.2022 godz. 18:00 - SPACERKIEM PO PARYŻU - KONCERT MARTY WILK

Zapraszamy państwa już po raz piąty do naszej Sceny pod schodami na spotkanie w cyklu Poniedziałkowe Art Terapie. Tym razem gościem Barbary Duckiej będzie niezwykła wokalistka obdarzona przepięknym głosem, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Ta drobna kobieta obdarzona potężnym głosem to Marta Wilk. Zaśpiewa dla Państwa znane francuskie piosenki.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/spacerkiem-po-paryzu---koncert-marty-wilk--scena-pod-schodami-4229

Marta Wilk bossanova "Ciszy Głos" -> https://www.youtube.com/watch?v=ZcxQ2k7S_fQ

 

27.10.2022 godz. 18:00 - ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY

„Radość pisania możność utrwalania zemsta ręki śmiertelnej” (Wisława Szymborska)

Motyw nieprzemijalności i różne sposoby jego odczytania zarówno w nawiązaniu do toposu „exegi monumentum” jak i nieśmiertelności pamięci i ludzi. Różne odczytania tego motywu w literaturze i muzyce.

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/ze-sztuka-mi-do-twarzyscena-pod-schodami-4230

 

14.11.2022 godz. 18:00 - Koncert pn. „Ja, Ty, My. я Ти, ми.”

Zapraszamy serdecznie na program muzyczny pn. „Ja, Ty, My. я Ти, ми.” Program ten, to odpowiedź artystów na wojnę, która trwa na Ukrainie. Wiele naszych ukraińskich sióstr i braci przybyło do naszego państwa, w szczególności wiele znajduje się w naszym regonie. #SolidarnizUkrainą

Wstęp wolny!

Więcej info -> https://www.chck.pl/koncert-pn-ja-ty-my-ya-ti-mi-w-scenie-pod-schodami-4246

 

28.11.2022 godz. 18:00 - Koncert Kamila Franczaka / FRANKY

Więcej info i bilety -> https://www.chck.pl/franky-4248

FRANKY (wł.Kamil Franczak)-wokalista,songwriter,aktor,prezenter.Laureat festiwali oraz nagród muzycznych i teatralnych.Współprowadzący program Poziom2.0,emitowany w latach2011-12 na antenie TV2.

Działalność fotograficzną i koncertową rozpoczął jako nastoletni wokalista grupy Zero Procent, z która przez kilka lat współpracy zagrał setki koncertów,wydał dwa studyjne albumy i zadebiutował w Opolu podczas KFPP. Zwrotnym punktem w karierze młodego artysty, był angaż w zespole Teatru Rozrywki, w którym jako artysta rozwijał się prtzz 10 lat.Kreując dziesiątki ról uczył się własnej wrażliwości,zdobywał nagrody, a co najważniejsze-sympatię śląskiej publiczności.

Doświadczenie zawodowe,jakie przez ten czas zebrał FRANKY, zmotywowało dojrzałego już artystę do kolejnego kroku.

Na poczatku 2018 roku, w ścisłej współpracy z producentem, Danielem Cebulą-Oryniczem, rozpoczął pracę nad pierwszym solowym albumem,który miał wyznaczyć zupełnie nową drogę i  muzyczny kierunek jego artystycznych poczynań.

Wspomnianym albumem Kamil Franczak zadebiutował jako FRANKY. Premiera teledysku miała miejsce 25 września 2021 roku. Debiutancki materiał solisty to intrygujący electro-pop, subtelnie pleciony elementami funky, soulu, r’n’b i rapu, którego twórcy wykreowali spójną, wielobarwną przestrzeń słów i dźwięków. Jej dopełnienie to rasowy vocal act młodego pokolenia w wykonaniu FRANKY'ego.