KALENDARIUM

6.11

18:00

XXXVI FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ TRATWA 2021

bilety - 55 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

Zapraszamy na 36. edycję jednego z najstarszych polskich festiwali szantowych rodem ze Śląska. Festiwal mający wpływ na kształt i rozwój polskiej kultury marynistycznej swą pierwszą edycję miał w 1983 roku, a w latach świetności odbywał się w katowickim "Spodku", gdzie gromadził tysiące widzów. Od 2008 roku Festiwal Tratwa odbywa się w Chorzowie, gdzie dzięki doskonałej publiczności i przychylności władz lokalnych i środowisk twórczych Miasta, został wpisany na listę cyklicznych imprez w Chorzowie.

 

PROGRAM FESTIWALU

 

6 listopada (sobota) 2021,

    • godz. 18.00 Koncert Gwiazd i Laureatów

 

Wystąpią:

ANDRZEJ KORYCKI I DOMINIKA ŻUKOWSKA

Duet tworzony przez Andrzeja Koryckiego i Dominikę Żukowską jest swoistym objawieniem sceny. Wirtuozowskie łączenie klimatów pięknych ballad żeglarskich m.in. autorstwa Andrzeja Koryckiego z klimatami ballad rosyjskich nie mają sobie równych. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami.

 

ABC Liryczny Duet Folkowy

Nietuzinkowy podmiot muzycznej ekspresji scenicznej, który tworzą Arkadiusz "Kosmos" Wąsik i Bogdan "Bodziec" Kuśka.

Każdy z osobna ma swój indywidualny bagaż artystycznych doświadczeń i osiągniętych sukcesów - Arek koncertując z zespołem Stonehenge, Bogdan z grupą Ryczące Dwudziestki. Powstali spontanicznie na fali kolejnego lockdownu gdy drastycznie spowolniło im życie, a mgła mózgowa jeszcze nie pochłonęła wzajemnej sympatii i radości tworzenia. Publiczności mają do zaoferowania bogaty repertuar autorskich piosenek podszytych wiatrem i skąpanych w morzu, ale również takich, które dotykają osobistych przeżyć, pragnień, uniesień… Prezentują wybrane utwory innych autorów we własnych aranżacjach, które chcą ocalić od zapomnienia.

ABC (Aruś Boguś Company) zapraszają na liryczne, aczkolwiek niepozbawione humoru, koncerty piosenki żeglarskiej i poezji testosteronu. Pokaż mniej

 

Marta Kania i Łukasz Szymański

Żeglarka, kapitan, podróżniczka, laureatka wielu konkursów. Gitara towarzyszy jej zarówno w rejsach, jak i lądowych wędrówkach. Czerpie inspiracje z podróży, zdarzeń, spotkań, zawartych przyjaźni… Jej piosenki  przesycone są tematyką wody i z lekkością wpisują się w różne nurty muzyczne, takie jak piosenka żeglarska, turystyczna czy poezja śpiewana. W 2021 ukazała się jej debiutancka płyta "Piosenki wodą pisane".

 

 

Organizator:

Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki “HALS”

31-113 Kraków, ul. Straszewskiego 27

tel. 12/430 09 86

www.hals.krakow.pl

www.tratwa.hals.krakow.pl

e mail: hals@hals.krakow.pl

 

 

Płyty wykonawców festiwalowych dostępne w sklepie Fundacji Hals:

Andrzej Korycki Dominika Żukowska

https://sklep.hals.krakow.pl/szukaj?controller=search&s=korycki

Marta Kania

https://sklep.hals.krakow.pl/muzyka/615-piosenki-woda-pisane.html

 

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia. Oświadczenie dla gości CHCK