29.09

10:00

Żywa biblioteka

„Żywa biblioteka”- to spotkanie z ciekawymi ludźmi, gdzie książkami są ludzie, a czytanie zastępuje rozmowa

Wstęp wolny

Więcej informacji: tel. 606 532 491 oraz barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72

*„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury, program Promocja czytelnictwa”

Żywa Biblioteka działa tak jak tradycyjna biblioteka z tą różnicą, że zamiast książek można w niej wypożyczyć ludzi. Żywe książki to osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami i dyskryminacją. "Nie oceniaj książki po okładce" takie hasło przyświeca idei Żywej Biblioteki, która ma być lekcją akceptacji i tolerancji.

Zachęcamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki która powraca do Chorzowa po 3- letniej nieobecności. Na terenie Chorzowskiego Centrum Kultury (Galeria Antresola, sala konferencyjna, foyer, salki zajęciowe) chcemy przez jeden dzień stworzyć przestrzeń „żywej biblioteki”. Zaprosimy osoby z różnych dziedzin życia. Będzie można się dowiedzieć m. in: co jada weganin, co robi policjant w czasie wolnym, jak w Polsce czuje się obcokrajowiec, jak porozumiewa się osoba głuchoniewidoma, jak wygląda praca reżysera fi lmowego, jak pisze się książkę.

Żywa Biblioteka odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności” realizowanego przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG