KALENDARIUM

28.02/// godz. 16:00

Spektakl pt."SERCA NA ODWYKU"

bilety:
parter: 100 PLN
balkon: 80 PLN

więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel.32 349 78 84/65/63
Scena powszechna

Zapraszamy na wystawę „W kontakcie" oraz warszaty „Zrób sobie prezent z KUSiKiem"

Wystawa: "W kontakcie"

Rok 2020 z pewnością przejdzie do historii jako burzliwy początek nowej dekady. Zapamiętamy go jako czas ograniczeń, dystansu i izolacji, ale też refleksji, solidarności i innowacji. Kiedy koncerty i spektakle są odwoływane, a spotkanie z przyjaciółmi staje się nie lada wyzwaniem, chcemy przekazać Ci pozdrowienia przesłane przez śląskich artystów i społeczników, którzy na co dzień starają się sprawić, żeby ten czas był dla nas jak najbardziej znośny. Przygotowaliśmy interaktywne panele wykonane wspólnie z twórcami związanymi ze Śląskiem.

Wyceluj obiektyw swojego smartfonu w znaczniki QR i zobacz dokąd Cię zabiorą :)

PS Wystawa znajduje się w naszym budynku przy głównej kasie ChCK.

Wspólnie dla chorzowskich seniorów

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej przygotowaliśmy skromne prezenty dla ponad 300 seniorów z Chorzowa. To podziękowanie za ich nieustające zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne naszego miasta; za aktywność, pasję i partnerstwo.
Upominki trafiły do osób udzielających się w grupach:
- Chór „Lutnia"
- Teatr „REDUTA ŚLASKA"
- Artystyczna Akademia Seniora
- Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok'12
- Klub „Seniorzy w Podróży"
- Chorzowska Akademia Seniora
-Seniorzy wolontariusze Chorzowskiej Strefy Wolontariatu
To był dla nas wszystkich szczególnie trudny rok. Tym bardziej jesteśmy Państwu wdzięczni za wsparcie, każdy uśmiech i ciepłe słowo.

PILATES DLA KAŻDEGO online!

W tym wyjątkowym czasie warto zadbać o swoją kondycję oraz ciało. Trening fizyczny wzmacnia odporność, ale również doskonale wpływa na naszą psychikę.
Zapraszamy na nowy cykl 'PILATES DLA KAŻDEGO'!
-> Lekcje poprowadzi Barbara Ducka - aktorka, tancerka w Teatr Rozrywki, choreograf i instruktor w Studio Tańca Współczesnego TENDI w ChCK.
-> Ćwiczenia możesz obejrzeć o dowolnej porze, ponieważ będą dostępne na naszym Facebooku i Youtube przez cały czas.

JUŻ WKRÓTCE NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE - „Kolor jest wyzwoleniem”

Fundacja Kolorowy Świat i Galeria w Bramie ChCK zapraszają na niezwykłą wystawę malarstwa pn. „Kolor jest wyzwoleniem”. Jej autorami są dzieci z niepełnosprawnościami - podopieczni Fundacji Kolorowy Świat z Łodzi, którzy z pomocą arteterapeuty przygotowali kolekcję wyjątkowych i inspirujących prac.

15 młodych artystów pokonało wszystkie przeszkody jakie stawia przed nimi ich własne ciało, by pokazać nam jak wiele możemy osiągnąć, kiedy jesteśmy zdeterminowani. Piękna, energetyzująca i pełna ekspresji kolorystyka sprawia, że nawet zimowe chłody odchodzą w niepamięć. Jesteśmy pod wrażeniem!

Od 1 - 28 lutego 2021r. zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w Galerii w Bramie.

Już wkrótce rusza nowy projekt pt. INSPIRATORIUM!

INSPIRATORIUM to 4 wyjątkowe spotkania – warsztaty, których celem jest inspiracja do działań twórczych. Wiemy, że to trudny czas dla nas wszystkich, dlatego jako Chorzowskie Centrum Kultury i Starochorzowski Dom Kultury postanowiliśmy zaprosić Was na 4 x 1,5 h oddechu przy towarzyszeniu jednej ze sztuk.

Każde spotkanie będzie prowadzone przez innego członka zespołu ChCK i SDK. Każde spotkanie będzie dotyczyć innego rodzaju aktywności artystycznej.
Co dokładniej będzie się działo podczas tych warsztatów? Będziemy najpierw słuchać, oglądać, a potem sami tworzyć i próbować.

Liczba miejsc bardzo ograniczona.

Świąteczne wspomnienia- wywiad z Barbarą Michalik prezes Teatru "Reduta Śląska"

Pozostając w świątecznym nastroju zapraszamy do obejrzenia świątecznego, wspomnieniowego wywiadu z Barbarą Michalik - prezes Teatru "Reduta Śląska" i wieloletnią pedagog.
Rozmowa, którą przeprowadziła Urszula Kamysz-Zawadzka to radosny powrót do smaków, zapachów i prezentów bożonarodzeniowych dzieciństwa oraz piękna refleksja nad świętami.

KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Za oknami, na ulicach, wokół nas zima i w końcu także... śnieg.
W czasie spaceru czy z okna domu zróbcie zdjęcia widoków, krajobrazów, po prostu zimowej odsłony Chorzowa.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na zdjęcia różnych, interesujących miejsc naszego miasta i jego okolic w zimie. Następnie poprosimy o przesłanie ich na maila ChCK: barbara@chck.pl
Regulamin i karta zgłoszenia-dostępne na naszym Facebooku i www.chck.pl
Konkurs będzie trwać do 2 lutego 2021 r.
Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni, a ich prace wydrukujemy i zaprezentujemy w naszej Galerii w Bramie.

Do ucha start Radio Klang!

Zapraszamy do słuchania Radio Klang od środy do niedzieli w godz. 16:00-22:00 -> na www.radioklang.pl

Festiwal Literatury Twórców Śląskich online!

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na Festiwal Literatury Twórców Śląskich online! Jest to inicjatywa realizowana wspólnie z Lekki Teatr Przenośny
w ramach Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk".

Na naszym kanale na YouTube znajdziecie pierwsze pięć odcinków. W tym tygodniu zaprezentujemy kolejne, dlatego bądźcie z nami i udostępniajcie nagrania! Niech przyłączą się wszyscy, którym TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ „PROMUJ ŚLĄSK” jest bliski!

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "CZARNO TO WIDZĘ..."

Z UWAGI NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ TERMIN SPEKTAKLU pt. "Czarno to widzę czyli wymieszani posortowani" z dnia 7 listopada ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 22 MAJA 2021 r. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ. Więcej informacji urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/65/63
PARTNERZY CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY