KALENDARIUM

21.10

18:00

ICE FISH FEAT. VIRGIL DONATI - koncert w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST

bilety:
50 PLN do 20 października
90 PLN w dniu koncertu

więcej informacji i rezerwacja biletów;
damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63

Ice Fish feat. Virgil Donati w ramach XXVII Miedzynarodowego Festiwalu DRUM FEST

 

Twitter: www.twitter.com/icefishband

Instagram: www.instagram.com/icefishband

Bandsintown: www.bandsintown.com/icefish

Listen "Human Hardware": www.soundcloud.com/icefishband

Buy "Human Hardware": www.icefishband.com

Official Website: www.icefishband.com

Facebook: www.facebook.com/icefishband

Soundcloud: www.soundcloud.com/icefishband

Youtube: www.youtube.com/Icefishband

Icefish właśnie wydali swój ekscytujący, debiutancki album progresywnego rocka „Human Hardware”. Według Drumhead Magazine ta płyta to „starannie dopracowane mocne melodie, wysoki głos i zawiłe hard-rockowe rytmy. Dodaj najnowocześniejszą produkcję do swojej kolekcji, a otrzymasz naprawdę inspirującą muzykę, którą warto słuchać jeszcze i jeszcze.”

Formacja gra progresywnego rocka. Jej skład tworzy legendarny perkusista Virgil Donati, a także gitarzysta Marco Sfogli, klawiszowiec Alex Argneto oraz basista i wokalista Andrea Casali.

Icefish powstało w wyniku pracy Virgila z Alexem i Marco przy jego płycie „In This Life”, kiedy to w trakcie rozmowy na temat kierunku, w którym miała iść muzyka, panowie okryli, że każdy z nich ma wyjątkową muzyczną wizję. Niezwykle utalentowany basista i wokalista Andrea Casali dołączył do nich wkrótce, aby urzeczywistnić tę wizję. Członkowie Icefish występowali zarówno na scenie, jak i w studiu z udziałem różnych artystów, w tym Tommy’ego Emmanuela, Steve’a Vai, Allana Holdswortha, Jamesa LaBrie, Jordana  Rudessa, Johna Macaluso, Matta Guillory, Petera Wichersa, Petera Wildoera, Mike’a Manginiego, Bryyana Bellera, Planet X oraz wielu innych.

Jak mówi perkusista Virgil Donati: „Teraz, kiedy nasz debiutancki album został napisany, wyprodukowany, zmiksowany i nareszcie jest, możemy śmiało powiedzieć, że nasza wizja i nasza wzajemna wiara w siebie doprowadziła do odkrycia „nieuchwytnego” nowego kąta, do którego dążymy jako kompozytorzy i muzycy. Z niecierpliwością czekamy na ewolucję zespołu Icefish na drugiej płycie”!