KALENDARIUM

Inne Granie Festival, 22 października, godz. 18.00

bilety:    10 PLN
  20 PLN w dniu koncertu
Kup bilet na:  www.ticketportal.pl
lub zarezerwuj: damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63

 

 

 


Inne Granie Festival

"Inne Granie w ChCK" to prawdziwa historia, która wciąż się tworzy. Swój początek ma w 2009 r., kiedy to rozpoczął się cykl koncertowy Chorzowskiego Centrum Kultury, prezentujący młode, interesujące zespoły z kręgu muzyki alternatywnej. Na przestrzeni 7 lat bohaterami sceny było ponad 100 grup: jedne z nich zrobiły od tego czasu dużą karierę, innych nie ma już na scenie.

Od tego roku jednak Inne Granie zmienia swoją formułę, bowiem odbywać się będzie raz w roku, jesienią. W pierwszej odsłonie, 22 października, wystąpią uznani artyści: Karpaty Magiczne i Babu Król oraz mniej znane, lecz równie interesujące Czary Mary Koszmary i Ćmy, które na Innym Graniu dały przed laty swój pierwszy koncert. 

W ramach Festivalu będą mogli pokazać się również młodzi artyści. Konkurs przeprowadzony na portalu Facebook pozwoli wyłonić jedną grupę, która wystąpi na głównej scenie jako pierwsza. Więcej o zasadach konkursu TUTAJ.
Początek wydarzenia o godzinie 18.00.

Ponadto na terenie Chorzowskiego Centrum Kultury będzie można zaopatrzyć się w płyty winylowe, płyty CD czy też wartościową literaturę tak, by każdy uczestnik Festivalu mógł zabrać 'kawałek sztuki' ze sobą do domu.

Zakończenie koncertów na scenie widowiskowej nie będzie oznaczało końca tego święta muzyki alternatywnej. Po koncertach w Chorzowskim Centrum Kultury muzycy i fani przeniosą się do położonego kilkadziesiąt metrów obok klubu Szuflada 15 (ul.Wolności 15), gdzie odbędzie się afterpartyjam session z udziałem muzyków występującyh na Festivalu i gości.

Współorganizatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Babko, właściciel śląskiego wydawnictwa Falami, znany m.in. z grup hipiersoniK, Babie Lato i Frank Babko oraz działań medialnych. 

Program Festivalu:

18.00 - rozpoczęcie
18.20 - laureat Konkursu Młodych Artystów - Sonbird
19.00 - Czary Mary Koszmary i Ćmy
20.00 - Babu Król
21.00 - Karpaty Magiczne
22.15 - jam session w klubie Szuflada15
 

Karpaty Magiczne / The Magic Carpathians

Karpaty MagiczneKultowy zespół od ponad 15 lat łączy oryginalne brzmienia instrumentów etnicznych z najdalszych zakątków świata i nagrania terenowe (często digitalnie przetworzone) z psychodelią i rockową awangardą i improwizacją, naturę z cybertechnologią. Trzon zespołu tworzą Anna Nacher i Marek Styczyński, wcześniej znani z legendarnej grupy Atman. Nagrali 12 płyt, koncertowali na całym świecie. W Chorzowie wystąpią w specjalnym, sześcioosobowym składzie, w którym nagrali ubiegłoroczny album "Biotop" (z Małgorzatą Tekiel na basie, Janem Kubkiem na tablach, Dawidem Adjańczykiem na lirze korbowej i organach; a także z Niną Adjańczyk – wizualia organiczne). Przygotowany specjalnie na tę okazję koncert nazwali "Muzyka symbiotyczna". 


Babu Król

Babu KrólBudyń i Bajzel, znani m.in. z grupy Pogodno i płyt solowych, w 2012 roku założyli projekt Babu Król. Ich debiutancki album „Sted”, w całości prezentujący nowe interpretacje wierszy Edwarda Stachury, zdobył uznanie znacznie wykraczające poza krąg fanów twórczości autora „Siekierezady”. Bajzel i Budyń odczarowali Stachurę, reanimowali jego liryki i przenieśli je w 21. wiek. Nie ma tu wyciągniętych swetrów i harcerskiego ogniska, jest mocny bit, elektronika, syntezatory, saksofon i czary na elektrycznej gitarze.  

Ich drugi album, „Kurosawosyny”, brzmi orkiestrowo i przestrzennie, w czym pomogli zaproszeni goście, głównie ze świata jazzu. Na koncertach Babu Król porywa energią i świeżością, rozbraja humorem i luzem. Króluje. 

  

Czary Mary Koszmary i Ćmy

Liderem grupy jest Krystian Różycki, znany pod scenicznym pseudonimem Carlos. To jedna z najciekawszych postaci muzycznych Mysłowic. Przez kilkanaście lat grał w różnych składach, teraz koncentruje się jednak na autorskim projekcie (prócz tego gra na basie w Sztywnym Palu Azji). Czary Mary Koszmary i Ćmy zmontował „na szybko” w 2011 roku, gdy dostał propozycję występu na Innym Graniu w ChCK. Jego utwory ukazały się na kompilacjach z serii „Sealesia” i „Mysłowice Dobrze Brzmiące". Wszystkie łączą w sobie dużą melodyjność i oryginalność, na pierwszy plan wybija się w nich osobowość Carlosa, który swoim głosem i instrumentarium robi prawdziwe „czary mary”. Nowy skład zespołu uzupełniają Sara Kajzerek, Stanley McNolly i Jarek Bartkowiak.  

 

Masz pytania? Napisz: damian@chck.pl